Už o týždeň bude mať premiéru film, ktorý priblíži atmosféru aj zákulisie unikátneho hudobno-tanečného projektu Made in Slovakia. Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica s ním v rokoch na sklonku roka 2014 a potom aj na prelome rokov 2015 a 2016 pobláznili celé Slovensko.

Úspešný projekt, s ktorým prešovská kapela a legendárny folklórny súbor vypredávali najväčšie koncertné haly, sa presne 10 mesiacov od jeho posledného uvedenia dočkal návratu. Tentokrát v podobe koncertného filmu s názvom IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia, v ktorom nebudú okrem tých najlepších vystúpení na pódiu chýbať ani zákulisné zábery. Diváci tak majú možnosť nahliadnuť "do kuchyne" príprav obrovského projektu, na ktorom sa podieľalo vyše 80 účinkujúcich a ďalšia zhruba stovka spolupracovníkov. 

Ako vznikol prvotný nápad, s akými problémami organizátori v priebehu príprav bojovali, kuriózne i zábavné situácie, aj to, prečo bol jeden z koncertov tesne pred začiatkom ohrozený, to všetko sa diváci dozvedia z autentických záberov a výpovedí hudobníka Ivana Táslera, režiséra predstavení Jána Ďurovčíka, legendárneho choreografa Lúčnice prof. Štefana Nosáľa a ďalších tvorcov predstavenia. Režisérom takmer dvojhodinového filmu je Paľo Janík, ktorý mal na starosti aj kamery a spolu s lídrom IMT Smile je i autorom scenára dokumentu.


"Neustále sme všetci dostávali otázky, či bude z tohto projektu nejaký záznam alebo či vyjde DVD. A zároveň bolo veľa žiadostí o uvedenie projektu aj v iných, menších mestách. To, žiaľ, nebolo z mnohých dôvodov, ktoré vysvetľujeme aj vo filme, možné. Verím teda, že týmto filmom všetkým fanúšikom vyhovieme a prinesieme toto úžasné predstavenie priamo k nim, do kín v rôznych kútoch Slovenska. A určite sa budem tešiť, ak si prídu na tú skvelú atmosféru, čo sme spolu zažili na koncertoch, zaspomínať aj tí diváci, ktorí tam boli naživo. Niektorí sa môžno vo filme aj sami uvidia," prezrádza o filme Ivan Tásler, ktorý je spolu so spoločnosťou Filmpark jedným z producentov filmu.

Záznam z megaúspešného hudobno-tanečného predstavenia, ktoré si naživo vychutnalo vyše 110-tisíc divákov, bude mať premiéru už 10. novembra v Bratislave a následne bude vďaka distribučnej spoločnosti Continental uvedený v multiplexoch a kinách po celom Slovensku.

IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia Zdroj: archív Made in SlovakiaIMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia Zdroj: archív Made in SlovakiaIMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia Zdroj: archív Made in Slovakiazákulisie koncertu Made in Slovakia Zdroj: archív Made in SlovakiaViac fotografií z predstavení a zákulisia projektu Made in Slovakia

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Emil Zvarík zo spoločnosti Continental.

Súvisiaci interpreti: IMT Smile