Hlavná stránka

>

Správy

>

Megalomanské vízie Elánu: Na koncertoch v Martine a Nitre chcú 35-tisíc ľudí

Megalomanské vízie Elánu: Na koncertoch v Martine a Nitre chcú 35-tisíc ľudí

03.12.2016 - 13:00 | redakcia

Kapela Elán sa po vypredanom česko-slovenskom halovom turné presunie na open air scény. Aktuálny program Živých nás nedostanú s pripomienkou 30. výročia od vydania albumu Hodina slovenčiny predvedú hudobníci okolo Joža Ráža budúci rok v amfiteátroch - 10. júna v Martine a 24. júna v Nitre.


Koncerty sú koncipované ako festival kapely Elán s ďalším programom. Návštevníci navyše nebudú ochudobnení o nič z programu, ktorý bol tento rok v halách a za vstupné dostanú ešte viac. To znamená veľkolepú scénu s trojstupňovým pódiom, desať naložených kamiónov, a to všetko doplní viac ako sto metrov štvorcových projekčných plôch. Všetko bude stavať 160 technikov. Zaujímavosťou je, že v Nitre hral Elán naposledy pred šiestimi rokmi a v Martine dokonca pred 20 rokmi, v roku 1996.

"Koncept je taký, že obidva koncerty budú v sobotu a všetko začne už o druhej poobede. Pôjde o náš Elánovský festival s ďalším programom. Predkapely budeme postupne zverejňovať," hovorí spevák a basgitarista Jožo Ráž. "Koncerty budú trochu megalomanské. Scénu postaví 160 ľudí, ponúkneme trojposchodové pódium a zahráme približne 30 veľkých hitov. V niektorých z nich nás bude doprevádzať aj dychová sekcia, ktorú sme mali vo svojich začiatkoch. Očakávame, že na koncerty dorazí až 35-tisíc ľudí," dodáva gitarista Ján Baláž.

Najnovší album vydávajú aj na vinyle

Na koncertoch bude v predaji aj rozšírená edícia albumu Živých nás nedostanú, vrátane verzie na vinyle. "Nie všetko staré bolo zlé a vinyly sa pomaly vracajú. Platňa je artefakt, ktorý sa nedá stiahnuť alebo ukradnúť na internete. Je to darček pre fanúšikov aj pre nás," doplňuje klavirista a spevák Vašo Patejdl.

A v akej zostave sa Elán na turné predstaví? "Zlaté jadro Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl, ktoré doprevádza Ľubo Horňák a Peter Farnbauer, zostáva. Novinkou bude skvelý bubeník Števo Bugala a zostavu dočasne rozširujeme aj o dychovú sekciu, ktorú tvorí Richard Šimurka (saxofón, flauta), Martin Haas (trombón) a Samo Šimek (trúbka)," uviedol manažér kapely Michal Čimera.Elán je najúspešnejšou česko-slovenskou rockovou skupinou. Štyrikrát po sebe, v rokoch 1984 až 1987 získala kapela československého Zlatého slávika v kategórii skupina, osemkrát za sebou, v rokoch 1998 až 2005, vyhrala slovenského Zlatého slávika. K tomu má Jožo Ráž dvoch Zlatých slávikov ako spevák za roky 2000 a 2001. Na ich koncert v Prahe na Letnej 20. septembra 2003 prišlo 85-tisíc divákov.

Posledný štúdiový album legendárnej skupiny Živých nás nedostanú aktuálne vychádza rozšírene na dvoj-CD a tiež na vinyle. Na piesňach sa podieľali všetci členovia skupiny - Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl. Medzi ďalšími autormi sa objavujú aj mená iných známych umelcov ako sú Pavol Jursa, Juraj Soviar, Kamil Peteraj, Martin Sarvaš a Peter Farnbauer.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Roman Helcl.

Foto: Dana Baláž


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti