Hlavná stránka

>

Správy

>

Rozruch na cestách v Prešove: Heľenine Oči natáčali videoklip k hitu Obchádzka

Rozruch na cestách v Prešove: Heľenine Oči natáčali videoklip k hitu Obchádzka

04.06.2018 - 13:00 | redakcia

Prešovská kapela Heľenine oči prichádza s ďalším originálnym videoklipom. Úvodná pieseň z najnovšieho albumu Vajco s názvom Obchádzka srší humorom, ktorý podčiarkuje prepracovaný vizuál. Kapela v ňom s nadhľadom vykresľuje každodenný problém s dopravou, ktorý trápi mnohé mestá.


Satirická skladba o neexistujúcom obchvate sa okamžite stala akousi prešovskou hymnou. "Hneď po tom, ako sme vydali nové CD, dostalo sa k nám veľa ohlasov k piesni Obchádzka - hlavne od Prešovčanov, tak sme si povedali, že čo najskôr musíme natočiť klip doma v Prešove a s Prešovčanmi," hovorí o najnovšom počine líder zoskupenia a autor textu Martin Mihalčín. Na hudbe sa podieľal spoločne s basgitaristom Tomášom Durkáčom.

Ironický odkaz politikom

Téma upchatých ciest počas dopravnej špičky je aktuálna pre obyvateľov mnohých miest, pre ktoré je Prešov spádovou oblasťou, ale svoje o probléme s dopravou samozrejme vedia aj ľudia v iných častiach Slovenska. Okrem vtipného a chytľavého textu zaujme i originálna melódia, v ktorej znie viacero hudobných žánrov. Skladba je v štýle ska, prelína ju energická reggae pasáž a končí dramatickým zborovým spevom s ironickým odkazom pre politikov: "Ďakujeme ti, ty náš milý štát, že sa o nás staráš."

"Pieseň vznikla vtedy, keď som zistil, že v Prešove stojím v zápche dlhšie ako v Bratislave a keď som videl, že ostatní Prešovčania sú s touto situáciou tiež nespokojní. Opäť nám tu bolo sľúbené niečo, čo nikto nesplnil," prezrádza podrobnosti o vzniku songu, v ktorom okrem iného znie: "Spievam ódu radosti na tunel, vraj do 2010, ten sľub asi trochu smrdel. Po uliciach mesta sa klebetí, že isto budú mať ten obchvat deti našich detí."


Život v aute

Prešovské zoskupenie natáčanie videoklipu Obchádzka zverilo do rúk skúseného režiséra Michala Kunesa Kováča. "Scenár sa mi v hlave kreoval už dlhšie a s miernymi obmenami sme to s režisérom takto aj natočili," hovorí Mihalčín. "Príbehy v klipe hovoria o tom, aké množstvo času ľudia strávia v zápchach aj v takom malom meste ako je Prešov. V klipe sme to chceli posunúť do absurdna a v našich príbehoch ľudia prežijú v autách doslova celý život."

Realizácia videoklipu nebola jednoduchá. Uzávierka celej prešovskej ulice počas natáčania totiž vyžadovala veľké množstvo príprav a povolení. "Myslím si, že by sa to v inom meste ani nedalo natočiť, pretože inde by sme možno nenašli toľko ľudí, ktorí by boli ochotní nezištne pomôcť. Naozaj som nečakal, že to pôjde až takto hladko. Počas celej prípravy nám nikto ani raz nepovedal - toto sa nedá. Práve preto si myslím, že si Prešovčania túto pesničku zaslúžia. A zaslúžia si aj obchvat," dodáva spevák a ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na tvorbe nového videa, líder skupiny Heľenine oči.

Prešovské zoskupenie najnovšie prešlo zmenami a rozšírilo sa o dychovú sekciu. K štyrom predchádzajúcim členom pribudli gitarista Igor Polorecký, trúbkar Matúš Piasecký a trombonista Gregor Chalupecký, ktorý sa podieľal aj na nahrávaní skladby Obchádzka.

Vypočujte si album Vajco na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka kapely Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili. 


Foto: Michal Kunes Kováč


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti