Hlavná stránka

>

Správy

>

Lyrik H a Rentip zverejnili prvý singel z pripravovaného albumu KKR

Lyrik H a Rentip zverejnili prvý singel z pripravovaného albumu KKR

KKR, videoklip Milujem
Zdroj: Branislav Vincze
včera o 11:00 | redakcia

KKR je nový hudobný projekt, ktorý tvoria raper Lyrik H a hudobný producent Rentip. Tvorcovia zverejňujú prvý singel s názvom Milujem, z pripravovaného eponymného albumu, ktorý vyjde na jeseň tohto roku. Album vydá label DiveZvery, ktorý vznikol pod hlavičkou občianskeho združenia Diverzita.Rentip
a Lyrik H si minulé leto vyskúšali spoluprácu na "šuflíkovom" tracku od Rentipa a recyklovaných rýmoch Lyrika. Výsledok sa im zapáčil natoľko, že sa rozhodli spolu spraviť regulárny album s originálnou hudbou a novými témami.

"KKR je svieža ingrediencia v guláši slovenskej populárnej hudby, na pomedzí industriálnej elektroniky a metafyzického, angažovaného rapu. Poslucháčov si nájde medzi tými, ktorí skúmajú realitu z nevšedných uhlov a tými, ktorí ocenia hip-hopový beat, na ktorý čakáme od pádu berlínskeho múru," zamýšľa sa šéf labelu DiveZvery Michal Tőzsér.


"Táto spolupráca ma nesmierne bavila. Album sme nahrali v rekordnom čase. Vyzerá to na The beginning of a beautiful friendship," hovorí Lyrik. "Je to moja prvá práca pre hip-hopový hudobný projekt, doteraz som sa vlnil na frekvenciách noisu a industriálu. Dúfam, že to bude na skladbách KKR počuť," dodáva Rentip.

Videoklip k singlu Milujem nakrúcali v bratislavskom klube Fuga, režíroval ho Braňo Vincze, za kamerou stál Michal Furda a o postprodukciu sa postaral vizuálny guru Zden. V klipe účinkujú Lyrik H, Rentip a Alexa Petrova, ktorá začínala v balete Ukrajinského národného baletu Tarasa Ševčenka v Kyjeve a od roku 2019 pôsobí v Balete Slovenského národného divadla.

Informácie redakcii Hudba.sk poskytol Pavol Remiaš.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti