Hlavná stránka

>

Správy

>

Chris Ellys zverejnil videoklip Army Of Infinity. Zmešká v ňom "vlak svojho života"

Chris Ellys zverejnil videoklip Army Of Infinity. Zmešká v ňom "vlak svojho života"

05.02.2019 - 10:00 | redakcia

Mladý slovenský spevák pár dní pred vydaním svojej druhej štúdiovej nahrávky zverejnil singel Army Of Infinity, inšpirovaný známym muzikálom Vlasy od Miloša Formana z roku 1979. Novinku predstavil spolu s videoklipom, v ktorom poukazuje hlavne na krehkosť unáhlených rozhodnutí.


Najväčší impulz k napísaniu prvého singla z pripravovaného EP Spring Folks prišiel s populárnym muzikálom Vlasy. Myšlienka hľadania "svojej cesty" ho inšpirovala k práci na novom CD, a práve v skladbe Army Of Infinity, ktorú naživo hráva už od roku 2017, vyjadruje dôležitosť rozhodnutí, ktoré môžu zvrátiť doterajší priebeh života.

"Žena je pre mňa prirodzenou inšpiráciou, a preto má môj klip tvár poznávania rôznych žien ako životných ciest. Unikajúci vlak je klasickým obrazom, ako sa v priebehu sekúnd môže rozbiť dlho stavané puzzle života," odhaľuje mladý spevák motívy skladby. Klip sa točil pod taktovkou Jána Jamrišku na rôznych miestach západného a stredného Slovenska.


Spolupráca so speváčkou Blanch

"Do klipu sa nám podarilo dostať krásny Cadillac Brougham V8 z roku 1990, v ktorom sme točili niekoľko záberov. Takisto sme mali príjemnú spoluprácu so ZSSK a Slovakrail, niekoľko záberov sme točili vo vlaku, z čoho sa rovnako teším. Okrem záberov v Bratislave, Piešťanoch a Leopoldove sme nakrúcali aj v nádhernej prírode Štiavnických vrchov, kde sme sa cielene ukryli pred dosahom civilizácie," prezrádza spevák. V klipe si okrem Chrisa zahrala hlavnú rolu aj speváčka Bianca "Blanch" Macková. Vo vedľajších úlohách sa predstavili Miriam Belohorcová a Nikola Kunetková.

Skladba Army Of Infinity je inštrumentálnou spoluprácou s mladými hudobníkmi Tomášom Hríbikom (Jana Kirschner, Katarína Máliková) a Nikolaosom Jalauzidisom (NIKO), ktorá vznikala pod taktovkou českého producenta Martina Havlena (Resound studio). Skladba pochádza z pripravovaného CD Spring Folks, na ktorom sa ako hostia predstavia český spevák Thom Artway a spomínaná Blanch. Nahrávka vyjde už v pondelok 11. februára.

Chris Ellys sa prvýkrát predstavil verejnosti so skladbou 7 minutes, ktorú si všimli viaceré médiá ako Rádio Expres, Tootoot alebo BalconyTV, s ktorou produkoval live verzie svojich skladieb. Začiatkom roka 2017 speváka objavilo Radio_FM a v ankete Radio_Head Awards sa dostal do finálnych nominácií v kategórii Objav roka.

Vznik a vydanie CD Spring Folks z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

   
Redakciu Hudba.sk informoval Christián Forgáč. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti