Hlavná stránka

>

Správy

>

Ženské vokálne zoskupenie Paper Moon Trio uvedie debutový album v Bratislave

Ženské vokálne zoskupenie Paper Moon Trio uvedie debutový album v Bratislave

05.05.2019 - 09:00 | redakcia

Ženské vokálne trio, ktoré od roku 2009 pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenaders pod názvom Serenaders Sisters, sa ako samostatné Paper Moon Trio v roku 2016 stalo víťazom súťaže Jazz Start Up.


Jeho členky Barbora Medeková (spev, ukulele), Juliana Šeregiová (spev, husle) a Andrea Kružliaková (spev, gitara) tak dostali možnosť natočiť svoj debutový album. Pod názvom Teba vrúcne milujem vyšiel vo vydavateľstve Pavian Records a do hudobného života ho slávnostne uvedú členky tria spolu so svojimi vzácnymi hosťami 14. mája v Koncertnej sieni Klarisky v Bratislave.

Názov Paper Moon Trio si hudobníčky spontánne zvolili podľa jednej z prvých piesní zo svojho repertoáru It´s Only A Paper Moon. Rovnako ako keď pôsobili pod umeleckým vedením Juraja Bartoša v Bratislava Hot Serenaders, snažia sa aj vo svojom zoskupení o prísne dodržiavanie štýlových zásad tzv. starého alebo Hot Jazzu 20. rokov minulého storočia. V repertoári tria sú aj skladby neskoršieho obdobia 30. a 40. rokov.

Na slávnostnom uvedení albumu vystúpia okrem samotných členiek Paper Moon Trio aj ich hudobní hostia - skupina Five Gentlemen, rovnako sa venujúca interpretácii Sweet and Dance Music tohto obdobia, spevák skupiny Bratislava Hot Serenaders Miloš Stančík a spevák skupiny Five Gentlemen Jozef Kuriľák.

Za všetkých, ktorí sa na nahrávaní albumu podieľali a vystúpia v tento májový večer v Klariskách hovorí Andrea Kružliaková: "Dopriali by sme všetkým ten krásny pocit, keď môžeme spolu hrať a harmonizovať, pretože je to niečo neopísateľne čarovné. Dúfame, že sa láska, ktorú sme vložili do každej piesne, vnesie do sŕdc všetkých, ktorí si naše CD vypočujú."

Tip: Pôvabné Paper Moon Trio vydáva debutový album. Nahrávali ho na jeden mikrofón

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Beata Rožárová zo spoločnosti Dr. Horák.

Titulná foto: Katarína Križanovičová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti