Hlavná stránka

>

Správy

>

Medzi nominantmi do Rock'n'rollovej siene slávy sú Radiohead, RATM aj Bon Jovi

Medzi nominantmi do Rock'n'rollovej siene slávy sú Radiohead, RATM aj Bon Jovi

05.10.2017 - 13:00 | redakcia

Zástupcovia Rock'n'rollovej siene slávy zverejnili zoznam kandidátov na uvedenie v roku 2018. Na zoznam sa mohli dostať interpreti, ktorí vydali debutovú nahrávku v roku 1992 alebo skôr.


Kandidátmi, ktorých tento rok nominovali prvýkrát, sú Kate Bush, Dire Straits, Eurythmics, Judas Priest, The Moody Blues, Nina Simone, Sister Rosetta Tharpe, Radiohead a Rage Against The Machine. Posledné dve menované kapely zároveň prvý raz spĺňajú podmienky nominácie.

Z ďalších nominovaných umelcov sa The J. Geils Band uchádza o uvedenie do siene slávy už piaty raz, LL Cool J a The Meters štvrtý raz, MC5, The Cars a The Zombies po tretí raz a Bon Jovi, Depeche Mode, Rufus featuring Chaka Khan a Link Wray sú nominovaní druhý raz.

Organizátori zároveň zverejnili mená členov nominovaných kapiel, ktorých v prípade získania dostatočného počtu hlasov uvedú do siene slávy. Napríklad v prípade formácie Depeche Mode, ktorú v súčasnosti tvoria Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher, nominovali aj bývalých členov Vincea Clarkea a Alana Wildera. S kapelou Bon Jovi v prípade úspechu uvedú aj niekdajšieho gitaristu Richieho Samboru a basgitaristu Aleca Johna Sucha. V Dire Straits sa vystriedalo množstvo hudobníkov, no do siene slávy sa z nich môžu dostať len niektorí, menovite Mark Knopfler, John Illsley, Pick Withers, David Knopfler, Alan Clark a Guy Fletcher.

O tom, kto sa dostane do siene slávy, rozhodne viac ako 800 umelcov, historikov, ľudí z hudobného priemyslu, ale aj fanúšikovia, ktorí môžu hlasovať do 5. decembra. Organizátori následne zverejnia vybrané mená. Ceremoniál sa bude konať 14. apríla v Clevelande. Záznam z uvedenia neskôr odvysiela HBO.

Zdroj: SITA (Rollingstone.com)
Foto: AP Photo/Chris Pizzello


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti