Český spevák a pesničkár Thom Artway prichádza s novou piesňou Zavolej, ktorú venuje svojmu synovi Damiánovi. V osobnom vyznaní mu sľubuje, že ho v budúcnosti za akejkoľvek situácie podporí a bude mu oporou. Pieseň sprevádza videoklip zložený z novoobjavených rodinných záberov zo spevákovho detstva.

Videoklip veľmi emotívne spája spomienky na chvíle s rodinou a stretnutie nielen pri vianočnom stromčeku a prvé hudobné krôčiky v živote Thoma. Singel Zavolej spoluprodukovala Beata Hlavenková a poslucháči ho nájdu na novom, prvom česky spievanom, albume Thoma Artwaya, ktorý vyjde vo februári 2024.

"Zavolej som napísal ako 'list' do budúcnosti pre môjho syna Damiána," hovorí na úvod Thom Artway. "Spievam o tom, že sa na mňa bude môcť obrátiť v jeho dobrých aj zlých časoch a že ho vždy podržím. Že mu jednoducho vždy vezmem telefón. Nie je to ale len o mojom synovi, ale je to aj odkaz všetkým deťom všetkých milujúcich rodičov, že sú tu pre nich," vysvetľuje.

Pieseň spoluprodukovala skladateľka a hudobníčka Beata Hlavenková, s ktorou Thom Artway spolupracuje na novej nahrávke pri šiestich piesňach. "S Beatou sme sa zoznámili na songwriting campe, kde sme po večeroch počúvali našich obľúbených interpretov a zistili sme, že si hudobne veľmi rozumieme. Je skvelá nielen jazzová klaviristka, skladá hudbu do veľkých filmov. Naopak ja vlastne neviem poriadne noty a všetko idem podľa intuície. A aj napriek tomu sme si hudobne sadli a pracujeme spolu na mojej prvej českej platni," zdôrazňuje Artway.

Videoklip Zavolej je poskladaný z archívnych záberov Thomovej rodiny, o ktorých strih sa postaral strihač Tomáš Elšík. "Vždy som sa domnieval, že mám z detstva iba fotky a pár videí. Podarilo sa nám ale nájsť dosť videomateriálu, aby sme z toho mohli vytvoriť celý videoklip. Vôbec som napríklad netušil, že existujú zábery napríklad z speváckej súťaže Valašský speváček, v ktorom som súťažil v deviatich rokoch s piesňou Stávaj náš, valášku!" uzatvára Thom Artway.

Thom Artway v decembri odohrá niekoľko vystúpení po Českej republike vrátane Vianočného koncertu 13. decembra v pražskom Klube Varšava.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová.