Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name odštartovali akustické turné vypredaným koncertom v Zlíne

No Name odštartovali akustické turné vypredaným koncertom v Zlíne

06.02.2019 - 13:00 | redakcia

Skupina No Name v utorok v Kongresovom centre v českom Zlíne odohrala prvý koncert v rámci svojho Dermacol No Name Acoustic Tour 2019. Na pódiu sa predstavila v zmenenej zostave - pôvodného basgitaristu Viliama Gutraya vymenil Martin Gašpar, známy z pôsobenia v kapelách Roba Grigorova, Andreja Šebana, Petra Lipu a ďalších.


No Name návštevníkom vypredaného koncertu v Zlíne predviedli podmanivé nové aranžmány svojich hitov v spojení so sláčikovým kvartetom Fantastic 4. Ich piesne tak dostali nový hudobný rozmer a očarili nadšené publikum. Výnimočná je aj spomínaná zmena na poste basitaristu. Išlo totiž o prvú zmenu v koncertnej zostave skupiny po 23 rokoch.

"Ak ľudia medzi sebou jednajú férovo, priamo a bez bočných úmyslov, vedia sa dohodnúť. S Viliamom (Gutrayom) sme si sadli a triezvo zhodnotili situáciu. Zhodli sme sa na tom, že Martin Gašpar bude pre akustické turné výrazným prínosom. Predsa len nejde o klasický koncert 'v plnej paľbe', je tam mnoho zmien a aranžérskych vychytávok. Dochádza k súčinnosti so sláčikovým kvartetom. Ponúka sa priestor kontrabas, bezpražec, to sú všetko nástroje, v ktorých je Martin doma. A čo bude s postom basgitaristu po turné, sa uvidí," vysvetľuje líder No Name Igor Timko.

Martin Gašpar, No Name Acoustic tour 2019Martin Gašpar hrá na turné s No Name

"S Martinom je to vlastne prirodzené pokračovanie spolupráce. Pozná nás a našu hudbu ako vlastnú dlaň. Produkoval nám dva albumy -Čím to je a V rovnováhe. A na posledných dvoch albumoch Nový album a S Láskou na base hosťuje, takže skúšanie išlo bez problémov,“ dodáva Igor Timko. Okrem neho a Gašpara sa na turné predstaví No Name v zostave Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara) a Zoltán Sallai (klávesy).

Skupina sa v rámci turné predstaví spolu v 23 mestách po celom Česku a Slovensku. "Na turné sa veľmi tešíme. Každý muzikant vie, že turné je oproti iným bežným koncertom oslava hudby, stretnutie, rozhovor so skalným publikom. Zahráme piesne, ktoré sme doteraz v playliste nemali. Zaznie aj novinka Ži... a nech žít, ktorej vznik je inšpirovaný oslavami storočnice Československa. Pieseň Kto dokáže so sláčikovým kvartetom je ďalšia chuťovka, ktorú si akustický program doslova pýta. Sme nabudení a už sa nevieme dočkať, kedy to celé odpálime," neskrýval krátko pred turné radosť Igor Timko.


Dermacol No Name Acoustic tour 2019:

Slovenská republika

21. 2. - Trenčín, Piano Club
22. 2. - Poprad, Dom kultúry
8. 3. - Košice, Spoločenský pavilón
14. 3. - Žilina, Holiday Inn
29. 3. - Bratislava, Istropolis

Vstupenky:  

Česká republika

5. 2. - Zlín, Kongresové centrum 
6. 2. - Jihlava, DKO  
12. 2. - České Budějovice, DK Metropol 
13. 2. - Pardubice, Dům kultury Dukla 
14. 2. - Náchod, Městské divadlo Dr. Josefa Čížka 
18. 2. - Opava, Slezské divadlo 
20. 2. - Znojmo, Dukla konferenční a spoločenské centrum 
26. 2. - Cheb, KC Svoboda 
27. 2. - Karlovy Vary, Grandhotel Ambassador Národní dům 
28. 2. - Chomutov, Městské divadlo 
2. 3. - Plzeň, Měšťanská beseda 
15. 3. - Český Těšín, Těšínske divadlo 
20. 3. - Písek, Divadlo Fráni Šrámka  
21. 3. - Liberec, Dům kultury 
26. 3. - Olomouc, NH Collection Olomouc Congress 
27. 3. - Ostrava, Dolní Vítkovice - multifunkční aula Gong 
4. 4. - Brno, Mahenovo divadlo 
11. 4. - Praha, Forum Karlín


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke kapely www.no-name.sk.

Foto: Aneta Jodar


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti