Bratislavský festival Uprising ohlasuje svojho tohtoročného reggae headlinera. Horúce karibské rytmy k nám na konci augusta prinesie taliansky Jamajčan Alborosie, ktorý si publikum na Zlatých pieskoch prvýkrát podmanil v roku 2010.

Pokiaľ je reč o elite súčasnej jamajskej hudby, medzi najslávnejších a najúspešnejších interpretov zaručene patrí aj Puppa Albo, ako sa Alborosie zvykne prezývať. Spevák a producent, ktorého uznávajú po celom svete, sa v lete vráti na Slovensko po dlhých šiestich rokoch. Svoj nezameniteľný hlas a hity ako Kingston TownHerbalistPoliceJah Jah Crown príde predstaviť na Zlaté piesky so svojou kapelou Shengen Clan.


Znamenitá tvorba pôvodom talianského hudobníka oslovila fanúšikov už od jeho debutového albumu Soul Pirate z roku 2008. Obľúbený hitmaker má stále čo povedať a s piatimi albumami na konte pripravuje pred letom ďalší, Freedom & Faya, ku ktorému sa následne vydáva na tour so zastávkou aj v Bratislave.

Ako viacerých s podobným talentom ho hudba uchvátila ešte pred dospelosťou, kedy ako člen kapely Reggae National Ticket v 90-tych rokoch prvýkrát prišiel na Jamajku. Kultúra, hudba a život na tomto ostrove ho oslovili natoľko, že sa tam rozhodol zostať a usadiť. Po jeho príchode do rodiska reggae hudby však úspech neprichádzal ľahko. V začiatkoch bol ako cudzinec neakceptovaný a kritizovaný. Nazývali ho "borosie", čo v jamajskom slangu znamená drzý nehanebník. Tvrdou prácou a preukázaním svojho talentu sa však cez osočovanie preniesol a vyslúžil si uznanie. Hanlivú prezývku dokonca využil a z jej kombinície so svojím civilným menom (Albetro D'Ascola) si vytvoril pseudonym Alborosie. Dnes spolupracuje s najväčšími producentmi a umelcami ako sú Gentleman, Ky-Mani Marley, Junior Reid, Mykal Rose, Etana či The Abyssinians.


Alborosie & Shengen Clan budú hviezdami deviateho ročníka Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa uskutoční 26. a 27. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. V tohtoročnom programe dopĺňa doteraz zverejnené mená ako Nneka, Tarrus Riley a Dean FraserVšetky potrebné informácie nájdete na oficiálnych stránkach festivalu www.uprising.sk a www.fb.com/uprisingreggaefstival. Naladiť sa môžete okrem Alborosieho hitov aj nedávno zverejneným deväťminútovým aftermovie z ročníka 2015.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka festivalu Silvia Turnerová.

Súvisiaci interpreti: Alborosie