Silná prvotina, ktorá bude súčasťou pripravovaného EP, je vyjadrením potreby byť sám sebou a naplno prežiť svoj potenciál. K novinke zverejnila aj videoklip s metaforickým vyobrazením myšlienky piesne. Sociálne nánosy prechádzajú očistou vodnej plochy a les necháva vyznieť neskrotnú divokú dušu v tieni speváčky.

"V piesni vyjadrujem, že už viac odmietam plniť štandardizované požiadavky okolia, učiteľov, naoko priateľov a zasväcujem svoj život hľadaniu samej seba. A to keďže je meniaci a rastúci cieľ, nečakám, že tam niekedy prídem, ale plánujem sa o to pokúsiť každý jeden deň," hovorí Julie Nox o zlome, ktorý nastal po dlhých rokoch, než uverila tomu, že aj ona môže tvoriť, spievať a písať skladby.

"Ďalej v piesni hovorím o momentoch, kde sa tá naša pravá tvár prejaví, niekedy je to v návale hnevu, radosti, lásky, prekvapenia, alebo len tak v predstavách v dennom snení v tých malých momentoch, keď nerozmýšľame o tom, čo si o nás niekto bude myslieť alebo čo povie," prezrádza speváčka kľúčové súvislosti skladby a ďalej pokračuje: "Myšlienku ukončujem vyjadrením duše, že si môžeme namýšľať mnoho dôvodov, prečo je lepšie sa neprejaviť, nepovedať, neukázať pravú tvár, ale tieto dôvody pramenia v strachoch, ktoré nám zatieňujú jasný zrak. Preto viac nevidíme, čo sa v duši naozaj skrýva."

"Refrén je výzva, že máme seba, a to je to, čo potrebujeme ochraňovať pred normami a rôznymi očakávaniami ostatných ľudí. Lebo ten dar, ktorý má každý z nás v sebe, je neopakovateľný a neprenosný. Ak sa rozhodneme ho utlačiť, svet príde o našu pridanú hodnotu, lebo nikto iný to nedokáže zreplikovať. Preto je dôležité sa o to pokúšať," vysvetľuje podstatu refrénu Julie Nox.

Nahrávanie debutového singla začalo ešte minulý rok v produkcii Lososound pod taktovkou Erika "Lososa" Horáka, avšak úplne inou skladbou.

"Po Novom roku som zostala doma chorá, nahrávať sa nedalo, ani skúšať s kapelou. Tak som si zobrala pero a papier, nasamplovala pár melódií v PC a za hodinu bol text vonku. Asi týždeň mi trvalo, kým som pochopila, ako hlboko tieto slová smerujú. Tak som napísala Erikovi, že teda nechcem dokončiť pôvodné skladby, ale je to táto, ktorá hovorí o mne najviac, prehovára z duše," dodáva speváčka.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Michal Neffe. Text správy sme upravili.