Kurt Cobain, Krist Novoselic a Dave Grohl. To je trojica muzikantov, ktorá stvorila v roku 1993 tretí a zároveň posledný album legendárnej kapely Nirvana. Album, ktorý šokoval a nadchol zároveň, vyjde 27. októbra v niekoľkých multiformátových reedíciách.

Hity z neho znova ožijú prostedníctvom nanovo zremastrovaných verzií z pôvodných analógových stereo pások. Vydanie nasleduje po špeciálnej reedícii albumu Nevermind, ktorá vyšla pri príležitosti 30. výročia albumu v roku 2021.

Pripravované reedície zahŕňajú limitovanú edíciu 8LP Super Deluxe box set, 5CD Super Deluxe box set, 1 LP + 10 edíciu, 2CD Deluxe edícia a Digital Super Deluxe edícia. Tri špeciálne edície dokopy obsahujú 72 piesní a dva kompletné koncerty Live In Los Angeles (1993), Live In Seattle (1994) a šesť bonusových doteraz nevydaných živých nahrávok skladieb z Ríma Springfieldu a New Yorku.

Producent a zvukový inžinier Jack Endino, ktorý stál pri debute skupiny Bleach z roku 1988, zrekonštruoval živé nahrávky zo stereofónnych pások. Navyše, pôvodných dvanásť skladieb In Utero spolu s piatimi bonusovými skladbami a B-stranami, bolo nanovo zremastrovaných z pôvodných analógových master stereo pások Bobom Westonom.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)