Košická skupina Nocadeň svojich fanúšikov na Mikuláša obdarovala videoklipom k novej verzii skladby Buď hviezda, ktorú nahrala na jeseň so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

Pôvodná verzia skladby vznikla pred 15 rokmi, pričom speváka Rasťa Kopinu viedla k jej zloženiu motivácia zachrániť si vzťah s priateľkou. "Iba veľmi výnimočne som zvykol písať texty vopred, no v tomto prípade to tak bolo. Išlo totiž o skutočné vyznanie lásky a snahu o uzmierenie sa s mojou vtedajšou priateľkou. To, že táto skladba vo svojej dobe výrazne zarezonovala u našich fanúšikov, dokazuje, že som to dokázal napísať veľmi presvedčivo. Nakoniec, z toho vzťahu sa zrodila nielen táto pesnička, ale aj dcérka Nina," povedal líder skupiny Nocadeň v rozhovore pre agentúru SITA.

Na novinku má skupina zatiaľ iba pozitívne ohlasy. "Podľa reakcií našich fanúšikov je to trefa do čierneho. Som veľmi rád, že skladba vďaka Symfonickému orchestru Slovenského rozhlasu znova ožíva a objavuje sa v tejto inkarnovanej verzii," poznamenal.


Videoklip nakrútili pod vedením režiséra Jána Varcholu na starej povale. "Klip k pôvodnej verzii s brušnou tanečnicou a kaleidoskopom bol natoľko výrazný, že sme si nechceli pomáhať archívnymi zábermi. Keď sme sa s Jánom bavili o koncepte, ako by sme to mohli stvárniť, hľadali sme iné výrazové prostriedky. Chceli sme farebný, svetielkový klip, v ktorom by bol ľahučký odkaz Vianoc. Videoklip sa odohráva na starej povale a celé to tam bliká ako vianočný stromček. Na tento efekt sme použili špeciálne LED trubice, ktoré nám pomohli úžasne vytvoriť atmosféru," priblížil Kopina.

"Tým, že sa nakrúcalo na nevykúrenej povale a pri pomerne nízkej teplote, bolo to celkom drsné. Lenže my sme už klipy natáčali všelikde, aj v bažinách. V tomto sme, zdá sa, odolní ako vojenské jednotky SEAL," zasmial sa sympatický Košičan.

Pripomeňte si pôvodnú verziu skladby a videoklipu Buď hviezda:


Zdroj: SITA (Hudba.sk edit)
Foto: Dušan Háber

Súvisiaci interpreti: Nocadeň