Hlavná stránka

>

Správy

>

Speváčka Veronika Rabada si plní sny. Po debute vydáva aj vianočný album

Speváčka Veronika Rabada si plní sny. Po debute vydáva aj vianočný album

06.12.2018 - 14:00 | redakcia

Speváčka Veronika Rabada si tento rok plní sny. Vydala debutový album Lúka, niekoľko singlov a klipov k nim. Popri intenzívnom živom hraní na Slovensku aj v zahraničí stihla s kapelou pripraviť a nahrať aj nový vianočný album Koleda s Veronikou Rabada. Vychádza symbolicky 6.decembra 2018, ako Mikulášsky darček pre fanúšikov, ale aj samotnú Veroniku.


“Už veľmi dávno som uvažovala o tom, žeby bolo skvelé mať vlastný vianočný album. Ešte v predošlej kapele som často navrhovala, aby sme sa pustili do vianočných vecí, no vtedy sa to nestretlo s pochopením. Teraz som všetkých nenápadne dotlačila k tomu, aby sme už minulé leto začali skúšať vianočné pesničky a oplatilo sa,” s radosťou vysvetľuje speváčka, ktorá mala okamžite jasnú predstavu o výbere piesní.

"U nás doma každé Vianoce hrala jedna a tá istá audio kazeta, až dovtedy, kým som ju niekomu nepožičala a nevrátila sa späť. Tie piesne boli také krásne a tak veľmi našim doma chýbali, že som si na nich pospomínala a pustili sme sa do práce. Urobili sme rôzne úpravy, každý niečím prispel, až z toho vzniklo podľa mňa veľmi milé CD Koleda s Veronikou Rabada. Keďže som sa zároveň pustila do organizácie vlastného vianočného turné, ktoré je finančne veľmi náročné, nezostali nám už financie na vydanie albumu, aj keď už bol takmer nahratý. A keď sme to už chceli odložiť na neskôr,tak nám osud do cesty poslal skvelého človeka, ktorý podporil vydanie a vďaka nemu sa môžeme z albumu tešiť už tento rok."

Známe koledy v podaní Veroniky Rabada

Na albume Koleda s Veronikou Rabada je 13 skladieb. Väčšinou upravené známe a menej známe koledy. Do dvoch pôvodne poľských kolied preložila a upravila text poetka Silvia Kaščáková. Album prináša aj jednu novú autorskú skladbu Niečo z pece, niečo z komory. Text k nej napísala Silvia a hudbu spolu s Veronikou zložil Zoltán Sallai, klávesák z No Name a Veronikin kolega učiteľ na košickom konzervatóriu. 

"So Zolim sme to skladali cez prestávky v škole. Na skúške sa do toho ešte pustili 'moji chlapci' Mišo Brandys, Lukáš Kolivoška, Lukáš Hirko, Lukáš Krivda a Daniel Kočiš, akordeónom to pozdvihla Majka Šabáková, a na úplný záver sme do toho zapojili aj slovenského multiinštrumentalistu Žiarislava. Ale s touto skladbou sa spája oveľa dlhší príbeh," hovorí o vzniku novej skladby Veronika.  


Skladba Pokoj vám aj s  videoklipom

Spolu s albumom sa do obehu dostáva aj videoklip k skladbe Pokoj vám. "Klip vznikol úplne spontánne. Na albume som dala priestor aj skvelému huslistovi a frontmanovi kapely Silband, Gabrielovi Silvayovi. Ponúkla som mu úpravu skladby Pokoj vám. On ponuku prijal a urobil to krásne. Jeden verš do nej narecitoval známy herec Marek Majeský a je z toho nádherná skladba, ktorá Gabiho nadchla a rozhodol sa sám natočiť k nej klip. Tak asi v priebehu týždňa sme zohnali priestor, Dominikánsky kostol v Košiciach, kde sme opäť mali šťastie na dobrých ľudí, zabezpečili sme techniku, Gabi napísal scenár, ja som pozbierala všetky deti z rodiny a z kapely na komparz. Krásne šaty nám požičala skvelá návrhárka Mišena Juhász," spomína Veronika Rabada. 

Nakrúcanie vraj nebolo vôbec ľahké. "Keďže sme potrebovali prázdny kostol, museli sme točiť dosť neskoro večer a deti už boli veľmi unavené. Uplácali sme ich s čím sa dalo, aby sa usmievali a otvárali ústa. Behala som okolo nich a snažila sa ich povzbudiť. Ale nakoniec to všetko dopadlo dobre a teším sa na reakcie divákov," opísala vznik klipu Veronika.   

Začiatkom adventu sa rozbehla séria vianočných koncertov s názvom Koleda s Veronikou Rabada. Na dvanástich koncertoch odznejú hlavne koledy a vianočné piesne vo vlastných úpravách. Všetci návštevníci koncertov turné získajú k vstupenkeaj špeciálny vianočný darček – CD so šestimi skladbami. Tri piesne z debutového albumu Lúka a tri živé záznamy z minulých vianočných koncertov. Na turné bude exkluzívne k dispozícii aj nový vianočný album Koleda s Veronikou Rabada.


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti