Hlavná stránka

>

Správy

>

Dominika Mirgová nahrala pieseň k muzikálu Snehová kráľovná. Pozrite si videoklip

Dominika Mirgová nahrala pieseň k muzikálu Snehová kráľovná. Pozrite si videoklip

06.12.2019 - 15:00 | redakcia

Speváčka Dominika Mirgová pred pár dňami predstavila titulnú skladbu k muzikálu Snehová kráľovná. Videoklip k piesni Roztopím sa nakrúcal na Záhorí pod taktovkou režiséra a scenáristu Dušana Krajčoviča.


Hudbu k muzikálu Snehová kráľovná zložili Kari Kimmel a Tomi Popovič, texty piesní napísal Marián Brezáni. Titulnú skladbu s názvom Roztopím emotívne naspievala Dominika Mirgová a teraz k nej nakrútila nový klip. Natáčalo sa v pieskových dunách na Záhorí.

"S Tomim, režisérom aj producentom sme dohodli miesto a čas, kde sa stretneme a išlo sa na vec. Celý štáb bol veľmi milý a kameraman trpezlivý. Od rána nám síce pršalo, ale verili sme predpovedi počasia a okolo obeda nám vykuklo aj slniečko. Aj keby si možno každý myslel, že k takejto pesničke patrí kožuch a poriadne zimné oblečenie, v klipe uvidíte pravý opak. Keďže som mala na sebe iba šaty, nebolo to jednoduché pri každej klapke dať dole sveter. Klepala som sa od zimy," prezradila speváčka.

Réžiu, scenár aj kameru klipu má na konte Dušan Krajčovič. V klipe si okrem Dominiky zahrali aj mladí herci Patrik Visa a Chiara Görcs. "Bavilo ma práve to neočakávateľné. Vďaka režisérovi sa mi nakrúcalo v podstate ľahko a rýchlo. Som človek, ktorý sa dokonale vie vcítiť do atmosféry a prepadnúť emóciám, a práve preto ma veľmi nebolo treba usmerňovať. Myslím si, že aj režisér bol spokojný. Ešte, keby bolo plus 20 stupňov, tak by to bolo dokonalé, ale v konečnom dôsledku nás neodradila ani tá zima," smeje sa Dominika.


Premiéra muzikálu už v sobotu

Rodinný muzikál Snehová kráľovná na motívy Hansa Christiana Andersena je o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu. Libreto k muzikálu napísala Miroslava Váhovská, Maja Glasnerová a Peter Oravec, ktorá sa postaral aj o réžiu. V hlavných úlohách sa predstavia speváci a herci Barbora Švidraňová, Darius Koči, Majo Labuda, Romana Dang Van či Lucia Vráblicová.

Premiéra muzikálu sa uskutoční 8. decembra v Eurovia Aréne ŠH Pasienky v Bratislave. Následne zavíta muzikál v priebehu decembra a januára do ďalších 15 miest po celom Slovensku. "Ja sa už neskutočne teším na premiéru, ktorá sa blíži. Keďže aj s mojím synom milujeme hudobné predstavenia, určite si premiéru nenechám ujsť. Hudbou a kultúrou ako takou žije celá moja rodina, muzikál Snehová kráľovná bude pre nás výnimočný," uzatvára Dominika.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti