Charitatívne podujatie Hudba bez bariér sa bude konať 17. júna po druhýkrát v malebnom prostredí Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva na hore Butkov nad obcou Ladce. Na koncerte vystúpia Mária Čírová, Peter Bažík, Martin Harich, Margaréta Ondrejková a gitarový virtuóz Dávid Bílek.


V poradí jedenáste pokračovanie jedinečného podujatia organizuje občianske združenie Parasport24 a výťažok z koncertu poputuje na pomoc rodinám. "Jedenásta edícia projektu Hudba bez bariér je pre mňa osobne veľkým posunom v projektoch pomoci iným. Prvý koncert sa volal Klavír bez bariér a robili sme ho len s Majkou Čírovou a Jozefom Hollým v bratislavskom Istropolise. Som veľmi rád, že novú desiatku začíname opäť s Majkou, no tentokrát v omnoho väčších priestoroch a s veľkými skúsenosťami," teší sa organizátor podujatia Miroslav Buľovský z OZ Parasport24. Vstupenky sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Hudba bez bariér sa po minuloročnom úspechu bude opäť konať v krásnom prostredí Vrchu Butkov. "Skalné sanktuárium na hore Budkov pri obci Ladce je jedným z najkrajších miest na Slovensku. Myslím si, že práve toto čarovné miesto pozdvihne náš projekt Hudba bez bariér. Presunuli sme sa tam pri desiatej edícii a s majiteľmi priestorov sme sa dohodli na vytvorení tradície usporadúvať tam akcie niekoľko rokov. S miestom a aj jeho budovateľom Tonkom Barcíkom to bola láska na prvý pohľad," s úsmevom vysvetľuje Miroslav Buľovský.

V Skalnom sanktuáriu zažijú fanúšikovia viac ako dvojhodinový hudobný program. Tešiť sa môžu na Máriu Čírovú, Petra Bažíka, Margarétu Ondrejkovú a Dávida Bílka. Tak ako každý rok podporí benefičnú akciu spevák a skladateľ Martin Harich.

"Hudba bez bariér, to je jedným slovom priateľstvo. Som súčasťou tohto koncertu od jeho samého začiatku. Vnímam, ako sa posúva, vyvíja, napreduje, zlepšuje a stáva sa symbolom pomoci a aj spomínaného priateľstva, siahajúceho za všetky možno aj nemožné hranice. Pomáhať iným ľuďom pomáha zároveň aj našej duši. Je to win-win. Odkedy som si to uvedomil, napĺňa ma to viac a viac. Považujem za veľké šťastie, že mám v rukách tak silný nástroj, akým je hudba. Dokáže neopísateľné veci," vyznal sa Harich, ktorému aktuálne v slovenskom éteri rotuje pieseň Vtáci v kŕdli v spolupráci s Petrom Lipom.

Občianske združenie Parasport24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom. Nezaháľa ani v krízových rokoch a stále pripravuje ďalšie projekty, ktoré zarábajú financie na pomoc iným. Okrem Hudby bez bariér a série behov po Slovensku je to aj projekt stopdiskriminacii.sk, ktorý zamestnáva niekoľko psychológov a špeciálnych pedagógov v desiatkach zariadení vo všetkých krajoch.

"Keďže sa akcia Hudba bez bariér koná v Trenčianskom kraji, budeme komunikovať s naším dlhoročným partnerom, Trenčianskym samosprávnym krajom, a jeho oddelením sociálnej pomoci pod vedením pani Nekorancovej. Z našej strany sa v tomto kraji blížime k pomoci vo výške 100-tisíc eur. Celkovo naše združenie pomohlo od svojho vzniku už v hodnote takmer pol milióna eur," uzatvára Miroslav Buľovský.

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com.

Súvisiaci interpreti: Mária Čírová, Martin Harich