Hlavná stránka

>

Správy

>

Šesťdesiatku by mu nikto netipoval. Petr Kotvald ju oslávi albumom a koncertom

Šesťdesiatku by mu nikto netipoval. Petr Kotvald ju oslávi albumom a koncertom

07.09.2019 - 09:00 | redakcia

Český spevák Petr Kotvald oslávil 8. júla svoje okrúle 60. narodeniny. V roku svojho významného životného jubilea prichádza s novým štúdiovým albumom, ktorý je výrazným autorským počinom mladého skladateľa Martina Blažka, klávesistu Petrovej sprievodnej kapely Trik. Brilantným textom Pavla Cmírala sekunduje Marek Sloup a prekvapí tiež Petrova textárska prvotina.


Medzi dvanástimi piesňami sú popové pesničky, balady, ale trebárs i šanson, či ako Petr a Martin s úsmevom tvrdia, Cartneyovka s prvkami country. Toto je nový Petr Kotvald. Výrazne akustický, trochu iný a napriek tomu taký akého ho majú jeho verní poslucháči radi: nečakajte retro, ale prekvapivo veľa piesňových nálad, výrazné melódie a starostlivo vystavané refrény, dar emotívneho zdieľania v osobitom speváckom prejave a obdivuhodný nadhľad.

"Album je takmer celý Martinovým autorským počinom. Kompletne album zaranžoval, nahral i vyberal konkrétnych muzikantov. Fascinovala ma jeho presná predstava o tom ako a čo nahrať. Spoločne sme sa skvelo názorovo stretli i so zvukárom Petrom Kocfeldom. Bolo to objavné, inšpirujúce a krásne tvorivé - tiež vďaka textom Pavla Cmírala a Marka Sloupa, s ktorým som sa stretol pracovne prvýkrát. Objavil som v sebe ďalšie možnosti a studňu radosti. Za to všetkým a hlavne Martinovi i Petrovi ďakujem," hovorí Petr Kotvald.


Na albume sa objavia aj dve cover verzie. Pod českým názvom Jde za svou láskou sa skrýva hit speváka a skladateľa Terence Trent D'Arbyho Let Her Down Easy a skladba Svátost lásky je zasa výsledkom zaujímavej spolupráce slovenského produkčného štúdia TC Lemons s Američankou Stephanie Kay. Zvyšných desať titulov sú pôvodné skladby, medzi ktorými fanúšikovia nájdu i pieseň s príznačným názvom Šedesát. K tej vznikol i videoklip Mariana Mačka a Andreje Kostiće s grafickou supervíziou klipu (i celého projektu LX) od Dušana Chrásteka, známeho zatiaľ predovšetkým vďaka práci kostýmového výtvarníka.

"Aj keď ide o moje životné jubileum, stále sú to len narodeniny. Ale bude to hlavne sviatok hudby, mojich pesničiek a tiež priazne mojich poslucháčov. A to sa patrí poriadne osláviť. V sobotu 28. septembra v Kongresovom centre Praha koncertom Best of 2019 – LX. A prečo LX? Proste sa to tak stalo. Takže nečakajte ani retro a ani kvapku sentimentu. Ale o emóciách to bude. Vlastne iba o emóciách," dodáva Petr Kotvald.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti