Spevák Adam Ďurica len nedávno predstavil svoj prvý vianočný singel Na Vianoce. Teraz prichádza s klipom, ktorý vznikol spojením piesne s fotkami a videami jeho fanúšikov.

Na Vianoce je jeho prvým vianočným singlom a spieva v ňom o zhone a strese, ktorý väčšinou sprevádza predvianočné prípravy. Či už ide o veľké upratovanie, nákupy darčekov, vianočné večierky a rôzne iné akcie, často si toho naložíme viac, ako je únosné a nakoniec nič nestíhame. Adam Ďurica to z vlastnej skúsenosti veľmi dobre pozná, preto sa piesňou snaží vyzdvihnúť pravé hodnoty, ktoré sú v živote dôležité. Podstatou Vianoc by mala byť rodina a to, že môžeme stráviť tieto pekné chvíle všetci spolu.

Autorom textu Na Vianoce je Vlado Krausz, hudbu zložil samotný spevák a na finálnom aranžmáne sa podieľal Peter "Ďuďo" Dudák zo skupiny Hex. V piesni môžete počuť aj Bratislavský detský zbor.

Zbieranie vianočných spomienok, ktoré Adamovi posielali jeho fanúšikovia, trvalo niekoľko týždňov. Obrazové materiály museli splniť jediné kritérium, a to, že museli mať vianočnú tematiku. Do tejto akcie sa zapojilo množstvo spevákových priaznivcov a bolo naozaj ťažké vybrať len niekoľko najlepších záberov. Spracovanie fotiek a videí do vkusného celku mal na svedomí Ondřej Urbanec, s ktorým Adam spolupracoval na väčšine svojich videoklipov.

"S Ondřejovou prácou som vždy veľmi spokojný, preto bol aj tentokrát pre mňa jasná voľba," hovorí Adam, ktorého veľmi potešil záujem fanúšikov o jeho výzvu. "Týmto by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili a posielali svoje fotografie a krátke videá. Spoločne sa nám podarilo spraviť parádne video, ktoré umocňuje atmosféru najkrajších sviatkov roka a podčiarkuje text mojej piesne. Z videa je cítiť lásku a tú pravú rodinnú pohodu, ktorá by na Vianoce mala vládnuť u každého doma," dodáva.


Po sviatkoch sa Adam Ďurica vrhne na prípravu svojho ďalšieho albumu a pomaly sa začne chystať na zostávajúce koncerty Spolu Tour v Čadci, Prievidzi a Považskej Bystrici.

Adam Ďurica - Spolu Tour 2018:

27. 2. 2018 - Čadca
28. 2. 2018 - Prievidza
1. 3. 2018 - Považská Bystrica

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informovala Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Branislav Šimončík

Súvisiaci interpreti: Adam Ďurica