Zatiaľ čo v oblasti populárnej hudby pre dospelých sú duetá spevákov bežné, projekty pre deti sa veľmi nespájajú. Speváčka Paci z dua Paci Pac sa však spojila s Hankou z dvojice Hanička a Murko a spolu nasspievali pieseň Ika-tika-gymnastika. Hudobnú podobu tejto obľúbenej detskej riekanke dali Martin a Lucia Zimanyiovci. Nachádza sa na ich novom CD Pesničky pre škôlkarov.

Na svete je unikátna nová pesnička, ktorú spievajú speváčky z dvoch odlišných hudobných projektov pre deti, čo je naozaj veľmi netradičné. Hanička z bábkového dua Hanička a Murko naspievala s Paci z obľúbenej dvojice Paci Pac pieseň Ika-tika-gymnastika. Autormi jej hudobnej podoby sú Martin a Lucia Zimanyiovci, ktorí sú tiež stvoriteľmi postavičiek Haničky a Murka. Všetci zúčastnení si spoluprácu pochvaľujú.

"Paci Pac nám dali možnosť vystúpiť ako predkapela na koncertoch ich jesenného turné Pesničková encyklopédia. Naša dcérka Hani si Paci veľmi obľúbila, tak sme rozmýšľali, do ktorej pesničky by sa nám hodila. Paci je veľmi dynamická a zároveň úprimne milá k deťom. Vybrali sme teda pesničku Ika-tika-gymnastika. Už počas nahrávania sme videli, že Paci výborne komunikuje s našimi 'mapetkami'. Je to veľmi dôležité, aby sa náš 'ľudský hosť' naladil na takúto komunikáciu. No a keď sme klip postprodukovali, len sme sa utvrdili v tom, že to bola skvelá voľba," teší sa Martin Zimanyi.

"Som veľmi rada, že prišlo k tejto spolupráci, že sme sa stretli nielen na pódiu počas koncertov, ale aj pred kamerou. Urobili sme niečo, čo ešte nikto z detských interpretov neurobil, a to je duet," dopĺňa ho Adriana "Paci" Pešinová


Pesnička je vlastne zhudobnená riekanka z 80-tych rokov minulého storočia, ktorá bola a stále je medzi deťmi veľmi populárna. Singel je aj na CD-čku Pesničky pre škôlkarov, na ktorom spolupracovali aj také hviezdy ako Danica Jurčová, Michal Hudák, Adelka Heftyová, či spevák Lasky. Spievajúcim mapetkám prepožičala svoj hlas 15-ročná Simona Bartosová.

Všetci sa už veľmi tešia, ako spolu vystúpia na festivale Festík. "Bude to doslova rozprávkové stretnutie. Náš festival má maskota - psa Festíka, ktorého deti milujú. Milujú aj bábky a samozrejme i veselú Paci. Teším sa, že sa tento unikátny duet rozhodli spolu zaspievať aj na našom festivale. Navyše, aj Paci Pac a aj Hanička a Murko vstúpia so svojim programom v jeden deň. Zábava je teda zaručená," uzatvára ambasádorka Festíka Katarína Šebestová.

Lístky na prvý ročník rodinného festivalu Festík, ktorý sa uskutoční 26. a 27. mája, sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk. Deti do 15 rokov majú vstupné zdarma.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie pre Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House.

Foto: Facebook.sk/pacipac.sk