Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hard & heavy: naozajstné superhviezdy

Týždeň v hard & heavy: naozajstné superhviezdy

08.04.2013 - 00:00 | redakcia

Milá mládež. Ak ste pozerali včerajšie vydanie istej "hudobnej" relácie, vedzte jedno. Rockerom sa niekto nestane tak, že za týždeň nacvičí jednu "rockovú" skladbu. Praví rockeri touto hudbou žijú. Bez zbytočných gest a póz. Pretože ju majú radi. Preto sa z nich stávajú legendy. Ako napríklad z Black Sabbath, Meshuggah, A Perfect Circle, či The Dillinger Escape Plan.


Šrot týždňa

Hrať naživo je náročné. Nielen pre kapelu, ale aj pre zvukárov, atď. A načo by sme sa obťažovali, keď môžeme ísť na playback? Rovnako rozmýšľali aj Fíni z kapely Lordi. Všetko išlo v pohode až do chvíle, keď technika vypovedala službu (cca 1:50). Staré, ale jaré. (pm)


Magnet týždňa

Meshuggah
sú späť. S novým videom. Ku songu I am Colossus. Ak by som ho mal porovnať s animovanými videami Tool, tak tie sú oproti nemu ako večerníčky. Viac nepotrebujete vedieť. Pozerajte. (pm)


Novinky

Smutná správa k nám dorazila z poľskej deathovej kapely Hate. Včera na svojej Facebook stránke oznámili náhlu smrť Slaweka „Mortifera“ Archangielskeho, basáka kapely. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe. Kapela však zrušila prebiehajúce turné a vracia sa domov. (pm)

O významnú postavu rockovej a metalovej scény prišlo v týchto dňoch aj Česko. V nedeľu (7.4.) zomrel vo veku nedožitých 62 rokov spevák Stanislav Harnický, dlhoročný frontman legendárnej skupiny Citron


Aktuálny vývoj politickej situácie v jednej ázijskej krajine ovplyvnil aj jednu americkú kapelu. Keď sa kamaráti z kapiel The Dillinger Escape Plan, Envy on the Coast a The Rivalry rozhodli v roku 2010 založiť spoločný projekt, pomenovali ho North Korea. Dnes sú nútení urobiť drobné opatrenia, pretože kontext nabral iný význam, a tak sa premenovali jednoducho a skrátene na NK. (ak)


"Nowhere to run, nowhere to hide." Album, ktorý vznikal 35 rokov, bude vydaný v júni. Pred Black Sabbath sa neschová(vaj)te. Krátka uhrančivá videoupútavka nižšie. (ak)


Francúzska metalcorová kapelka Eths po trinástich rokoch prišla v septembri minulý rok o svoju speváčku, charizmatickú líderku Candice Clot (kapelu spoluzakladala v roku 1999). Tento týždeň Francúzi oznámili, že našli náhradu a možno toto dievča budete poznať. V kapele totiž od teraz vrieska odvážna Rachel Aspe, ktorá to so svojím blekotom roztočila v televíznej talentovej šou. Formáciu budeme sledovať a už teraz sa tešíme na prípadný album! (ak)


Obľúbená bubenícka hviezda, exkomunikovaný člen Dream Theater, Mike Portnoy, prispeje svojou troškou k novému albumu kalifornských progresivistov Bigelf. Tí mali po vydaní päť rokov starého albumu Cheat the Gallows viaceré turbulencie v zostave a dnes kapelu tvoria dvaja ľudia. Firma InsideOut Music podpísala s kapelou kontrakt a ich štvrtý album vydá neskôr v tomto roku. Ako zapadne Portnoyov prejav do klasickej hammondkovej eklektiky Bigelfu? A bude to vôbec ešte klasický Bigelf? Uvidíme. (ak)


Ak cítite nostalgiu za starými dobrými rockovými klasikami, určite si vypočujte kanadských Monster Truck a ich lyric video ku Sweet Mountain River. (pm)


Tešíte sa na nový album The Dillinger Escape Plan aspoň z polovice tak, ako ja? Tak si pustite šesťapolminútový preview dosky One of Us Is the Killer, ktorá sa začne predávať 14. mája. (pm)


Bring Me The Horizon cez týždeň konečne vypustili svoj nový album Sempiternal. A oslávili to výbornou show v anglickom meste Leeds. Že ste to vy, tak tu je záznam. Pozerajte, kým je. (pm)


Fíni Finntroll majú nový videoklip k songe z aktuálneho albumu Bloodsvept. Folkmetaloví trollovia ju nazvali Häxbrygd. (ak)


Dva projekty Maynarda Jamesa Keenana koncertovali na Lollapalooza v Brazílii. Predpokladám, že nikto z nás tam nemal možnosť byť. Ale tipujete správne. Máme pre vás záznamy z koncertov A Perfect CirclePuscifer v plnej dĺžke. Užívajte. (pm)Tento týždeň bol výdatný zo strany nórskych blackjazzových rockerov Shining. V Nórsku v piatok vyšiel ich nový album One One One, a aby fanúšikov patrične na-hype-ovala, zverejnila kapela hneď štyri skladby z novinky. Stalo sa tak na stránkach nórskeho verejnoprávneho rádia P3(!!!) (songy nájdete v spodnej časti stránok). Jednotkou je The One Inside, dvojkou My Dying Drive, tretí nášup sa volá Blackjazz Rebels a konečne štvorka Off the Hook. Katastrofický saxo-metal v plnej paráde. (ak)

Dátum vydania nového albumu Stone Sour (House of Gold & Bones) sa nezadržateľne blíži. Môžete si ho však vypočuť v predstihu – priamo na ich stránke. (pm)

Nezabúdame ani na priaznivcov hardcore! Terror po dlhšom čase priniesli nové video. Song sa volá The Most High a je presne taký, aký by ste čakali. Čo je však ešte lepšie, zajtra vydajú aj nový album Live by the Code. (pm)


Americkí heavymetalisti Skid Row odpremiérovali lyric video ku Kings of Demonition, úvodnej skladbe nadchádzajúceho EP United World Rebellion – Chapter One. Minialbum vyjde 24. mája. (ak)


Ak radi objavujte a nie sú vám cudzie najrôznejšie žánrové presahy, vypočujte si originálnych týpkov Hactivist. Kapela kombinuje djent metal – aktuálny trend vo svete s iným stále aktuálnym trendom – rapom. Časy Limp Bizkit sú dávno preč a monotónne frázovanie potrebovalo nový, tvrdší podmaz. Kapela má zatiaľ na konte jedno EP. Toto je nový, práve vydaný song. (ak)


Haluz týždňa

Populárni Košičania Puding Pani Elvisovej zaliezli do kapusty metalistom. Na novom EP Soundclash počúvajte metalovú verziu ich skladby Davaj het. Ak si stiahnete EPčko celé, zistíte, že kapusty viacerých žánrov boli napadnuté. (ak)


PS: Áno, ten úvod je o tomto: Paródia na rock v SuperStar: Pozrite si, ako sprznili hity Metallicy a Depeche Mode! (klikajte na vlastné nebezpečie)

Týždenný prehľad noviniek na hard & heavy scéne vychádza vždy v pondelok. Ak chcete prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.


Autori: Adrián Kozák (ak), Pavol Magic (pm)
Foto: meshuggah.net


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti