Obľúbená trnavská skupina Hudba z Marsu naposledy vydala oficiálny singel a videoklip v lete 2019. Počas pandémie zverejnil frontman Štofo dve sólové, resp. rodinné "Karanténa unplugged" videá so staršími skladbami, tento týždeň sa však fanúšikovia konečne dočkali novinky.

Je ňou skladba Mys dobrej nádeje, ku ktorej Hudba z Marsu v piatok večer odpremiérovala aj videoklip. Ten je akoby z 90. rokov vystrihnutou kolážou hudobníkov pomixovaných s pirátmi, plachetnicami a plážami.

Kapela novinku predstavuje ako svoju "post-covidovú víziu" o tom, čo všetko budeme robiť, keď pandemické napätie povolí. "Mys dobrej nádeje vidíme - dobre je! Všetko, čo nás ťaží, necháme na pláži. Mys dobrej nádeje - dobrý vietor veje a obavy a strach necháme vo vlnách," spieva autor skladby Michal "Štofo" Štofej v nákazlivom refréne.


Hudobne je to typicky "marťanská", temperamentná a energická gitarovo-trúbková skákačka ako stvorená pre letné festivaly. "Tešíme sa na leto. Traja z piatich členov skupiny už majú očkovanie úspešne za sebou - stali sa z nich astrálni zenoví majstri. Preto pozeráme do budúcnosti s optimizmom," hovorí Štofo.

Prvé z festivalov, na ktorých Hudba z Marsu tento rok potvrdila svoju účasť sú LEStival v Dolnej Krupej (26.6.), festival Skaly pri kempingu Slnečné skaly neďaleko Rajeckých Teplíc (27.8.) a rodinný festival Huncútko vo Vrbovom (28.8.).

Skladbu Mys dobrej nádeje okrem Youtube nájdete aj na Bandcampe a streamovacích službách ako Deezer, Spotify či Apple Music.
 
Text: Hudba.sk (zdroj: HZM)
Foto: archív skupiny