Hlavná stránka

>

Správy

>

Sídliskový sen videlo v kinách už viac ako 100-tisíc ľudí

Sídliskový sen videlo v kinách už viac ako 100-tisíc ľudí

08.09.2015 - 08:00 | redakcia

Menej ako tri týždne potreboval film Sídliskový sen na to, aby pokoril hranicu 100-tisíc divákov v slovenských a českých kinách. Do kín v Českej republike prilákala snímka režiséra Mira Drobného približne 30-tisíc divákov, zvyšných 70-tisíc si prišlo snímku pozrieť na Slovensku.


"Ďakujeme všetkým, čo sa na filme podieľali, celému štábu, PR a marketingovému tímu, distribučnej spoločnosti Itafilm, ale v prvom rade Patrikovi a jeho rodine. Veľká vďaka patrí všetkým jeho fanúšikom, ktorí opäť nesklamali a podporili ho tým, že si prišli do kina pozrieť tento film, a to aj za hranicami Slovenska," vyjadril sa Miro Drobný.

Dokument, ktorý sa začal nakrúcať v roku 2007 ako úplne iný film, ponúka exkluzívne zábery z rodinných archívov, súkromné videá a fotografie podložené osobnými výpoveďami ľudí z Rytmusovho najbližšieho okolia. Vo filme sa okrem raperovej rodiny krátko objavili aj Michal "Ego" Straka a Anys z Kontrafaktu, film však nie je o jeho kariére, viac sa zameriava na rodinné vzťahy. Na kameru prehovorili aj Rytmusove priateľky či učiteľky.

Prečítajte si: Film o Rytmusovi: Žiadny kráľ ani fenomén, len obyčajný "dvojfarebný" chalan

"Vďaka tomuto dokumentu sa mi vyčistili vzťahy s blízkymi a prišlo akoby také odpustenie. To je pre mňa prvoradé," povedal Rytmus počas slávnostnej premiéry, ktorá sa konala 18. augusta v bratislavskom Auparku. "Je v ňom zmapovaná dôležitá etapa môjho života, ktorú som opisoval v niekoľkých skladbách. To, čo teraz môžu ľudia vidieť, je ale viac, lebo je to obsiahlejší materiál a je tam aj vizuál, takže si pospájajú všetky súvislosti," vysvetlil.

"Ďakujem zároveň všetkým fanúšikom, robil som to pre nich. Keby nebolo ich, tak by som sa do takýchto projektov nepúšťal. Takže veľká poklona, som im zaviazaný a sľubujem, že ešte budú ďalšie veľké projekty, ďalšie veľké albumy," uzavrel.

TIP: Vyhrajte CD soundtrack k filmu o legende: Straight Outta Compton mieri do kín!

Zdroj: SITA (informácie pochádzajú od Martiny Kalovej zo spoločnosti Itafilm)
Foto: Sidliskovysen.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti