Slovenská speváčka a skladateľka Lýdia Novotná, ktorá na hudobnej scéne pôsobí od roku 2002, prichádza so svojím debutovým albumom Žijem, ako cítim. Námety na texty piesní podľa vlastných slov čerpá zo života.

Námety na texty piesní čerpá zo života. "Život je krásne dobrodružstvo. Teraz to už viem. Keď sa človek zažne, môže sa stať svetlom pre mnohých ďalších. V živote som vyskúšala množstvo masiek, ale ani jedna mi nesedela. Skutočný život začal, až keď som sa prestala na niečo hrať. Tieto piesne sú odrazom mojej radosti a lásky k životu," vysvetľuje kľúčovú myšlienku albumu Lýdia Novotná.

"Inšpiráciou je pre mňa všetko, čo ma nadchne. Či už je to úžasný človek, príroda, situácia. Pesničkárstvo je moja vášeň, kde neplatia žiadne pravidlá. Je to sloboda. Moja sloboda," prezrádza Lýdia. "Z albumu sa veľmi teším, myslím že uzatvára dekádu môjho hrania a tvorby a otvára mi nové možnosti. Prvým singlom je skladba Áno, láska, máš pravdu, ktorú už môžete počuť v hranosti rádia Slovensko aj rádia Regina," dodáva Lýdia. 


Nahrávanie albumu prebiehalo v King Shaolin Studios a tiež Laho Studiu. "Nahrávanie spevu v štúdiu s producentom albumu Dominikom Štofkom bolo veľmi povznášajúce. Profesionálne, ale aj ľudsky. Jeho precíznosť a cit pre detail sa vpil do mojej pesničkárskej ľahkovážnosti a spojilo sa jeho nebo s mojím. Vzniklo niečo, čo je pekne iné," opisuje hudobníčka pocity z nahrávania. O profesionálnu mixáž a mastering sa postaral zvukár Miroslav Laho z Laho Studio.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe. Viac informácií o speváčkinom hudobnom pôsobení nájdete na jej facebookovej stránke.