Hlavná stránka

>

Správy

>

Desmod chystá rockový megakoncert. Niektoré staré skladby zahrá naživo prvýkrát

Desmod chystá rockový megakoncert. Niektoré staré skladby zahrá naživo prvýkrát

08.11.2019 - 09:00 | redakcia

Skupina Desmod odohrá v Púchove jediný svoj rockový koncert tejto jesene. Obľúbená kapela sa do púchovskej STC Arény vráti po niekoľkých rokoch. V piatok 22. novembra zahrá fanúšikom najväčšie hity ako Nevrav mi, aký som, Chýbanie, Vŕba či Vyrobená pre mňa, ale aj skladby, ktoré chalani nikdy nehrali naživo.


Desmod to v Púchove odpáli v zložení Mário "Kuly" Kollár (spev), Dušan Minka (basgitara), Rišo Synčák (gitara), Rasťo Toman (gitara), Ján Škorec (bicie) a Martin Cibulka (klávesy). "Predvedieme rockový koncert obohatený o piesne, ktoré sme nehrávali často alebo dokonca vôbec. Vytiahli sme ich teraz z druhého a tretieho albumu. Rocková skladba Kóma, pieseň Bezvetrie, XY či Aby bolo jasné. Prídu si teda na svoje aj fanúšikovia tých starších albumov. Do akustickej verzie sme dali napríklad skladbu Vodopád," prezradil líder skupiny Desmod.

Nitrianski hudobníci teraz veľa skúšajú, pretože prerábajú pesničky na ich špeciálny Teatro set. Popritom však nacvičujú aj tvrdšiu rockovú šou. "Z nášho zatiaľ posledného albumu Molekuly zvuku zahráme všetky single - Nevrav mi, aký som, Chýbanie či Plný dom, ktorá je pôvodne s kapelou Jelen, ale my ju zahráme sami. Samozrejme nemôže chýbať skladba Vŕba, ktorá má podobný osud ako Vyrobená pre mňa, čiže musí byť, pretože ju obľubuje najmä ženská časť publika. Pieseň Vyrobená pre mňa sme teraz trošku prerobili, tak sa fanúšikovia môžu tešiť," hovorí Kuly.


Okrem skúšania stíhajú tvoriť aj nové piesne

Skupina zároveň pracuje na novom hudobnom materiáli. "Teraz som s naším klávesákom Maťom Cibulkom v štúdiu a vymýšľame nové rytmy a riffy. Nechávame sa inšpirovať kapelami, ktoré sa posúvajú dopredu. Na nový singel sa fanúšikovia môžu tešiť na budúci rok," prezradil spevák.

Ako predkapela v Púchove vystúpi skupina Renton & the Error Jam, ktorá vznikla roku 2011. Jej členovia svoju tvorbu označujú za "error music" a charakterizuje ju svojrázna fúzia hudobných štýlov ako psychedelic, grunge, punk, rock a blues.

V STC Aréne nebude 22. novembra chýbať ani veľkolepá svetelná šou a špeciálne efekty. "V rámci turné máme na toto mesto iba dobré spomienky, hrali sme tam napríklad aj so skupinou Chinaski. Vždy, keď sme koncertovali v tejto hale, tak tam bolo veľmi dobre. Tým pádom si nesmieme túto dobrú niť pretrhnúť a pokaziť. Chceme zabaviť ľudí, rád s fanúšikmi komunikujem a veľa improvizujem. Podľa toho, aké milé pekné tváre vidím pred sebou, podľa toho idem," uzatvára s úsmevom Kuly.

Vstupenky:  

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili.

Foto: Martin Fridner


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti