Z albumu Život človeka v roku 2022 pripravila skupina IMT Smile po titulnej piesni ďalší videoklip, tentoraz ku skladbe Bolo to tak dávno. Ide o spomienkovú skladbu, ktorou formácia pripomína svojich 30 rokov od založenia. Pre fanúšikov má ešte dve čerstvé novinky. Spomínaný album vychádza na vinyle a kapela ohlásila termíny budúcoročného turné.


"Je to trošku spomienková skladba, predsa len máme za sebou 30 rokov od nášho začiatku fungovania. Text napísal Vlado Krausz, ktorý dokonale vystihol ohliadnutie sa za tými 30timi rokmi, ktorých je aj on pevnou súčasťou. Takisto cítim, že pieseň je v istom zmysle slova aj poďakovaním pre fanúšikov IMT Smile," hovorí Ivan Tásler. O finálny strih a podobu videoklipu sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik.


IMT Smile tento rok oslávili 30 rokov od svojho založenia. V lete si symbolicky v Prešove, neďaleko miesta, kde začínali hrať piesne na lavičkách na svojich prvých gitarách, tam, kde sa dnes odohráva Dobrý Festival, prevzali platinový album za predaj a streamy albumu Srdce Rozum Boulevard, a zároveň uviedli do života box 30x30, ktorý obsahuje spevník pre gitaru, krásnu knihu fotografií, výberovku 30 hitov IMT Smile a brnkátko s logom, ktoré je presne také, ako Ivan používa na koncertoch.

Skupina zároveň s novým klipom a vinylom ohlasuje aj koncertné turné IMT Smile Tour 2023, ktorého vrcholom budú koncerty na Bratislavskom hrade a vo Východnej. "Koncert vo Východnej patrí už neodmysliteľne k nášmu koncertnému letu. Je to pre nás nádherný zážitok, vidieť tak veľa ľudí zabávať sa v slnku či v daždi na tak krásnom mieste, je to nezabudnuteľná atmosféra," uzatvára Ivan Tásler.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Text správy sme upravili.

Súvisiaci interpreti: IMT Smile