Hlavná stránka

>

Správy

>

Mladá speváčka Anika Iris zverejnila svoj druhý singel Just another dream

Mladá speváčka Anika Iris zverejnila svoj druhý singel Just another dream

09.01.2022 - 18:00 | redakcia

Po debutovom singli Alive prichádza mladá speváčka s energickou novinkou Just another dream. Aj v tomto prípade je Anika Iris autorkou hudby aj textu.


Skladba sa nahrávala v štúdiu LVGNC, producentmi boli Marek Rakovický a Oliver Fillner. "Na túto spoluprácu som sa veľmi tešila, lebo tvorba a práca Mareka je originálna a zaujímavá. S mojím otcom, gitaristom Richardom Gužákom sme poslali demo, na základe ktorého chlapci vytvorili energický, moderný hudobný podklad. V štúdiu som potom naspievala všetky spevové linky a vokály," spomína na proces nahrávania talentovaná teenagerka. O mastering sa postaral Peter Halgaš.


Videoklip sa natáčal v ateliéri kameramana Stanislava Gužáka a v interiéroch zámku Šimák v Pezinku. Scénar a réžia boli v rukách Anikinej sestry Niny. Úlohu doručovateľa balíkov si zahral mladý herec Juraj Kočí. Väčšina scén sa nakrúcala v zlatej sále zámku, ktorej priestory v 80. rokoch využívalo štúdio OPUS a bolo tam nahratých veľa kultových albumov československej scény. V súčasnosti zrekonštruovaná sála opäť plní svoj reprezentatívny účel a jej krásu cítiť v celom klipe.

"Scénaristka vymyslela scénu búrania obrovskej steny z veľkých krabíc. Mala som som ju v rýchlom behu preraziť vlastným telom a ešte aj s výskokom! Kvôli záberom z rôznych uhlov som tento moment musela absolvovať veľakrát a nezaobišlo sa to aj bez nebezpečných pádov," dopĺňa teraz už s úsmevom Anika, ktorá v klipe predviedla aj vlastné tanečné choreografie. "Veľkorysé priestory zámku umožnili aj nakrúcanie s dronom, celkovo sme natočili asi 4 hodiny materiálu, z množstva efektných záberov bolo pri strihaní ťažké rozhodnúť, ktoré z nich vybrať do 3 minútového songu," dodáva Anika. Skladba Just another dream sa bude nachádzzať na albume, na ktorom speváčka aktuálne pracuje.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Richard Gužák z agentúry Runner. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti