Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hip-hope: Majk Spirit vraví ži a nechaj žiť

Týždeň v hip-hope: Majk Spirit vraví ži a nechaj žiť

10.01.2013 - 00:00 | redakcia

Tento týždeň priniesol okrem konca zimných prázdnin aj tradične viacero noviniek na hip-hopovej scéne. Zo slovenských interpretov sa môžu novými klipmi pochváliť Majk Spirit a Decko, v zámorí sa zas činili napríklad členovia Wu-Tang Clanu, Reks alebo ¡Mayday!.


Majk Spirit vydal svoju debutovú sólovku Nový Človek síce už pred viac než rokom, člen H16 však k nej aj naďalej nakrúca nové videá. Tentoraz sa klipu dočkala skladba Ži a nechaj žiť, avšak nie v originálnej podobe ale jej drum coververzia, o ktorú sa postaral bubeník Kelko z kapely Princess Knocked Out The Gardener. Ten je zároveň aj ústrednou postavou klipu a tiež jeho režisérom.

Majk Spirit feat. Kelko - Ži a nechaj žiť (drum cover)

Pre tých, ktorí preferujú skôr klasickejší hip-hop, sú tu Gramo Rokkaz. Členom tohto početného kolektívu je aj Decko, ktorý v stredu predstavil video k novej skladbe Poznáš ten pocit?!. O produkciu tracku sa postaral Lkama, o skreče zas DJ Metys.

Decko - Poznáš ten pocit?!

V novembri uplynie 20 rokov od vydania debutového albumu Wu-Tang Clanu a pri tejto príležitosti by sme sa mali dočkať novej štúdiovky od tejto legendárnej formácie. Ešte predtým však dorazia aj viaceré sólové projekty jednotlivých členov Clanu. Jedným z nich bude nahrávka Czarface, ktorú nahral Inspectah Deck spolu s bostonským duom 7L & Esoteric. V poradí druhou ochutnávkou z albumu sa stala skladba Czar Refaeli, v ktorej hosťuje Oh No.

Inspectah Deck & 7L & Esoteric feat. Oh No - Czar Refaeli

Nový album onedlho vydá aj ďalší člen Clanu Cappadonna. Jeho už v poradí siedma sólovka ponesie názov Eyrth, Wynd & Fyre, pričom pôjde o dvojalbum, na ktorom sa bude nachádzať aj motivačná skladba Pull Your Life Together. Tú Cappachino predstavil prostredníctvom videa.

Cappadonna - Pull Your Life Together

Floridskí ¡Mayday! potešili svojich fanúšikov krátko pred Vianocami, keď im poskytli zdarma mixtape Smash And Grab. Ten obsahoval predovšetkým rôzne remixy, ale aj niekoľko úplne nových skladieb. Jednou z nich bola aj The Barridcade, ku ktorej sa Wrekonize a spol. rozhodli nakrútiť klip.

¡Mayday! - The Barridcade

Reks chce zjavne rovnako ako vlani patriť k najaktívnejším rapperom na zámorskej scéne, a preto už 22. januára plánuje vydať nový album s názvom Revolution Cocktail. Z neho už predstavil prvú ukážku v podobe skladby Judas, ktorú produkoval Lee Bannon.

Reks - Judas

Ruste Juxx a producent The Arcitype vypustili vlani v septembri spoločný album V.I.C. (Victorious Impervious Champions), ktorý aktuálne pripomínajú prostredníctvom nového videa k skladbe Barbarian Bars. V nej hosťuje Punchline z EMC, o ktorých bola reč aj minulý týždeň.

Ruste Juxx & The Arcitype feat. Punchline - Barbarian Bars

Dnešnú porciu rapu uzavrieme legendárnymi Slum Village z Detroitu, ktorí sa 29. januára pripomenú novým mixtapeom Dirty Slums 2. Ten bude obsahovať aj skladbu Decadence, v ktorej sa predstavil ďalší detroitský veterán Guilty Simpson.

Slum Village feat. Guilty Simpson - Decadence

Týždenný prehľad noviniek na hip-hopovej scéne vychádza vždy vo štvrtok o polnoci. Ak chcete aj vy prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu v tomto žánri, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.

Autor: Miguel Mitchél
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti