Hlavná stránka

>

Správy

>

Hologramová šou Whitney Houston mieri na Slovensko. Pozrite si setlist koncertu

Hologramová šou Whitney Houston mieri na Slovensko. Pozrite si setlist koncertu

10.02.2020 - 11:00 | redakcia

Už na budúci mesiac, 21. marca, zavíta do Incheba Expo Arény unikátny hologramový koncert Whitney Houston. O exkluzívnu premiéru hologramovej hudobnej šou v Strednej a Východnej Európe je veľký divácky záujem, organizátori upozorňujú, že v predaji je aktuálne už len posledných 300 vstupeniek.


Zdá sa, že rok 2020 bude rokom Whitney Houston. Nedávno totiž svet obletela správa, že bude v máji posmrtne uvedená do Rock'n'rollovej siene slávy. Svetové hologramové turné s názvom An Evening with Whitney: The Whitney Houston Hologram Tour na oslavu jej talentu a nesmrteľných hitov tak nemohlo prísť v lepšom čase.

Navyše vďaka minuloročnému singlu Higher Love, v ktorom nórsky hitmaker Kygo spojil svoj producentský talent spolu s jedným z najväčších popových hlasov histórie, sa Whitney sedem rokov po smrti dostala opäť do hudobných hitparád.


Práve tento úspešný tanečný hit celú hologramovú šou odštartuje. Jej tvorcovia len pred pár dňami zverejnili setlist, ktorý by mal byť finálnou zostavou skladieb koncertu. Okrem najznámejšej skladby z filmu Osobný strážca I Will Always Love You a ďalších starších hitov I Have Nothing či tanečnej hymny I Wanna Dance With Somebody sa na zoznam dostali tiež piesne z neskoršieho obdobia Step By Step, My Love Is Your Love a It's Not Right But It's Okay.

Setlist koncertu:

An Evening With Whitney, setlist koncertu

Koncert An Evening with Whitney je dielom spoločnosti BASE Hologram, ktorá vytvorila aj úspešné hologramové koncerty Marie Callas či Roya Orbisona. "Celkovo trval proces tvorby hologramovej šou Whitney Houston jeden rok. Na tomto projekte pracoval viac ako 100-členný tím," prezrádza Marty Tudor zo spoločnosti BASE Hologram.

Na tvorbe dlhoočakávanej šou sa podieľa aj uznávaná choreografka Fatima Robinson, ktorá bola jednou z blízkych spolupracovníkov Whitney Houston ešte počas jej veľkolepej kariéry a pracovala aj na videoklipe k jej hitu I'm Every Woman. Na konte má tiež spolupráce s Rihannou či Kanye Westom. Práve Fatime Robinson organizátori zverili réžiu a choreografiu hologramovej šou Whitney Houston. V týchto dňoch na oficiálnom Youtube kanáli Whitney Houston zverejnili zákulisné video z konkurzov na tanečníkov, ktorí budú súčasťou koncertu.


"Hľadali sme tých najlepších tanečníkov, ktorí nám pomôžu pripomenúť úžasnú energiu a atmosféru hudby a odkazu, ktoré nám tu Whitney zanechala," hovorí Fatima Robinson. "Nehľadali sme iba talent. Dôležitým faktorom bolo pre nás aj, aby vybraní tanečníci do choreografie vložili aj svoju vášeň," dodáva pomocný choreograf Adrian Wiltshire. Okrem celej plejády tých najlepších tanečníkov na javisku nebude chýbať živá kapela a vokalisti.

Svetové hologramové turné Whitney Houston sa začne 25. februára vo Veľkej Británii a po Európe sa na jeseň presunie do USA. Do Bratislavy koncert prinášajú organizátori festivalu City Sounds, ktorý do Bratislavy pravidelne prináša koncerty hviezd ako Macy Gray, Gregory Porter, Marcus Miller, José James, Jamie Woon, Neneh Cherry, Dianne Reeves a ďalších.

Exkluzívnym mediálnym partnerom koncertu sa stala Televízia JOJ, hlavným mediálnym partnerom je Rádio Expres a ďalšími mediálnymi partnermi sú Denník N, portál Startitup.sk, Webnoviny.sk a Hudba.sk.

Všetky podrobnosti o koncerte nájdete na oficiálnej stránke organizátora Citysounds.sk a na Facebook evente.

Niektoré z hitov, ktoré budete počuť 21. marca v Inchebe:


Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti