Hlavná stránka

>

Správy

>

Svätožiara, anjelské krídla a plno latexu. Zašla Bebe Rexha príliš ďaleko?

Svätožiara, anjelské krídla a plno latexu. Zašla Bebe Rexha príliš ďaleko?

09.03.2019 - 16:00 | Dušan Marko

Americká speváčka Bebe Rexha sa v posledných mesiacoch môže tešiť z čoraz väčšieho úspechu a pozornosti hudobných médií i fanúšikov. Svoj debutový album Expectations síce vydala len v minulom roku, no do rádií teraz posiela úplne novú pieseň Last Hurrah.


Bebe Rexha je na hudobnej scéne už od roku 2010, spočiatku však pôsobila v úzadí. Skladala piesne pre kolegyne, či spievala vokály na skladbách Davida Guettu alebo Martina Garrixa a popritom čakala na svoju príležitosť. Vydrieť si svoje miesto v šoubiznise pre ňu v konkurencii množstva popových hviezd rozhodne nebolo ľahké. V minulom roku sa jej konečne podarilo vydať debutový album Expectations, na ktorom nájdete aj jej doposiaľ najväčší hit Meant To Be, ktorého oficiálny videoklip má dnes na Youtube už viac ako 700 miliónov prehratí. 

Rodáčka z New Yorku, ktorej rodičia sú albánski prisťahovalci z bývalej Juhoslávie, sa dokonca môže pochváliť tým, že si tento rok vďaka pozitívne prijatému albumu vyslúžila nomináciu na Grammy v kategórii Najlepší nováčik. Tú síce napokon v zlatý gramofónik nepremenila, no už samotná nominácia je veľký úspech.


Začiatok novej éry

Blondínka sa po sérii tanečných skladieb rozhodla trochu spomaliť tempo a jej prvou novinkou od vydania albumu siaha po rockovo znejúcej balade Last Hurrah. V príjemne znejúcej porozchodovej skladbe dáva speváčka a skladateľka jasne najavo, že ju už nebavia nevydarené vzťahy a milostné drámy. "Možno sa nikdy nezmením, ale aj tak som rada, že som prišla. Skúsim to niekedy inokedy, ale pre túto chvíľu je to moje posledné hurá," odznie v nahrávke.

Na rozdiel od iných mladých popových speváčok, ktoré sa v posledných rokoch sústredia najmä na elektronický zvuk, Bebe Rexha zostáva vo svojej tvorbe verná rockovému nádychu. Pri počúvaní songu Last Hurrah dokonca možno budete mať pocit, že počúvate song z minulého desaťročia, kedy sa podobný zvuk tešil veľkému úspechu. Minimálne v tvorbe Christiny Aguilery by táto nahrávka určite našla uplatnenie.


Kontroverzný videoklip

Skladba už stihla vďaka svojmu odvážnemu videoklipu vzbudiť veľkú vlnu diskusie. Bebe Rexha sa totiž pred kamerou štylizuje do roly padlého anjela, ktorého ľudská spoločnosť a zhýralosť dohnala až do spovednice. Niekomu sa možno bude zdať tento vizuál až prehnane sexuálny a zvrhlý, no ide o veľmi trefné poukázanie na to, ako naša spoločnosť momentálne funguje.

Najväčší rozruch zrejme spôsobí časť, kde si to speváčka užíva len v erotickom spodnom prádle v spoločnosti kňaza, či scény, kde má nad hlavou svätožiaru. 29-ročná hviezda pred kamerou vystrieda niekoľko outfitov. Okrem bielej róby z úvodu klipu sa však už neukáže v ničom, čo by jej telo zakrývalo viac, než je nutné. Vo väčšine scén totiž jej oblečenie tvorí len koža a latex.

Réžiu klipu mal na starosti skúsený kórejsko-americký režisér Joseph Kahn, ktorého pokojne môžeme označiť za dvorného režiséra Taylor Swift, s ktorou pracoval na klipoch, ako Delicate, End Game, Ready For It, Look What You Made Me Do, Out Of The Woods, Wildest DreamsBad Blood či Blank Space.

Bebe Rexha svoj nový singel stihla predstaviť už aj naživo, v relácii Kelly and Ryan, kde vystúpila s anjelskými krídlami tesne po udeľovaní tohtoročných Oscarov. Pred pár dňami sa zase objavila v šou Stephena Colberta, pričom pre túto príležitosť zvolila opačný outfit, symbolizujúci nemravnosť.


Autor: Dušan Marko
Foto: reprofoto - Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti