Hlavná stránka

>

Správy

>

Viva Musica! prinesie do Starej tržnice islandského umelca Ólafura Arnaldsa

Viva Musica! prinesie do Starej tržnice islandského umelca Ólafura Arnaldsa

10.04.2019 - 14:00 | redakcia

Fenomenálny islandský hudobník a skladateľ Ólafur Arnalds, ktorého po jeho predchádzajúcich vystúpeniach môžeme bez okolkov označiť za miláčika slovenského publika, sa v lete vráti do Bratislavy s novým projektom re:member. Pôjde o jeho doteraz najväčší koncert u nás a uskutoční sa prvýkrát v rámci Viva Musica! festivalu.


Ólafur Arnalds je zanieteným experimentátorom a inovátorom, ktorý rád posúva hranice hudby. Vo svojej tvorbe kombinuje prvky (neo)klasickej hudby s rafinovanou elektronikou, pričom len málokto vie, že kedysi začínal ako bubeník v kapelách hrajúcich hardcore punk a metal.

Medzinárodnú pozornosť získal už vďaka svojmu debutovému sólovému albumu Eulogy for Evolution (2007). Nasledovali ďalšie úspešné nahrávky, tvorba hudby k filmom a okrem sólových projektov aj množstvo spoluprác s rôznymi hudobníkmi ako Alice Sara Ott (The Chopin Project), Nils Frahm či Janus Rasmussen, s ktorým tvorí minimalisticko-experimentálne techno duo Kiasmos. V roku 2014 získal za hudbu k britskému televíznemu seriálu Broadchurch prestížne ocenenie BAFTA.


Na svojom poslednom albume re:member (2018) experimentuje s novým hudobným systémom Stratus. Ten je integrovaný do dvoch samostatne hrajúcich klavírov, ktoré spolu s centrálnym klavírom, na ktorom hrá Arnalds, vytvárajú nečakané harmónie a prekvapivé melodické interakcie.

re:member je album, ktorý poslucháča prevedie cez rôzne nálady, pocity a hudobné scenérie. "Je to môj prelomový album. Pri jeho tvorbe som využil rôzne hudobné žánre a nezameral sa len na jeden. Vždy som bol zapojený do viacerých projektov a myslím si, že tento album to odzrkadľuje," prezrádza Ólafur Arnalds.  

Na festivale Viva Musica! zaznie živé prevedenie albumu re:member v exkluzívnej slovenskej premiére 4. júla o 20:00 v bratislavskej Starej tržnici.


Viva Musica! festival oslavuje 15. narodeniny

Viva Musica! festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých. "Teší nás, že obľúbenosť festivalu Viva Musica! každým rokom narastá. Práve vďaka tomu môžeme byť stále lepší a prinášať divákom neopakovateľné zážitky," hovorí riaditeľ festivalu, Matej Drlička. 

Viva Musica! patrí k najväčším medzinárodným hudobným festivalom na Slovensku. Svojim návštevníkom každoročne prináša kvalitnú hudbu a exkluzívne hudobné zážitky v podaní špičkových domácich a svetových umelcov. Festival má za sebou 14 úspešných ročníkov, v rámci ktorých sa uskutočnilo spolu 395 koncertov a vystúpili stovky špičkových umelcov a hudobných zoskupení z celého sveta. Koncerty festivalu počas jeho doterajšej histórie navštívilo viac ako 145-tisíc divákov.

Koncerty 15. ročníka festivalu Viva Musica! sa budú konať od 27. júna do 22. augusta na rôznych miestach v Bratislave. Mená účinkujúcich budú organizátori zverejňovať postupne na oficiálnej stránke www.vivamusica.sk, kde nájdete aj všetky ďalšie podrobnosti o festivalu. Novinky festivalu môžete sledovať aj na www.facebook.com/vivamusicafestival.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Ólafur Arnalds o albume re:member:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za organizátorov festivalu poskytla Michaela Katonová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti