Lady Gaga sa spojila s HBO, aby 25. mája spoločne vydali koncertný film Chromatica Ball, ktorý mapuje rovnomenné turné z roku 2022. Speváčka, ktorá film sama režírovala a produkovala, oznámila novinku na sociálnych sieťach, kde zároveň zdieľala oficiálny trailer.

"Som taká nadšená, že sa konečne môžeme podeliť o film The Chromatica Ball so svetom. Tento film zachytáva obdobie obrovskej kreativity...módy, tanca, hudby. Opätovná návšteva turné ma necháva bez slov, ako sme mali jeden druhého – všetci ste sa ukázali hudbe a umeniu vo veľkom štýle a s úrovňou vzrušenia a slobody, na ktorú nikdy nezabudnem. Štadión za štadiónom. Vypredané davy. Ohlušujúce spevy. Chromatica bola farebná pomsta. Chaos toho všetkého sa stal čistou energiou a životom. S textúrou, ktorú najlepšie zažijete naživo," napísala Lady Gaga k traileru.

"Sebaprijatie je téma, ktorá pretína všetky moje piesne. Verím, že vždy je možné kopať hlboko a nájsť svoju veľkosť. Sebaobjavovanie je umenie. Sebaláska je prax," zdôraznila v závere príspevku.

Nina Rosenstein z HBO vo vyhlásení uviedla: "Lady Gaga je úplná sila. Je to umelkyňa, ktorá sa nezastaví, a v Gaga Chromatica Ball vystavuje svoj nekonečný zoznam talentov naplno. Sme nadšení, že sa s ňou opäť môžeme spolupracovať na tomto úchvatnom koncertnom špeciáli."

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)