Orchester ľudových nástrojov pod vedením Jána Kružiaka ml. pozýva v stredu 12. júna o 18:00 na výnimočný koncert, ktorý sa uskutoční vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Ako hostia sa predstavia speváčky známe z folklórneho prostredia – Simona Hulejová, Ela Bodnárová, Paulína Šolcová, Petra Vraňáková a Júlia Kozáková. Priestor dostane aj jedno z najstarších tradičných zoskupení, ktoré sa na našom území zachovali, a to Gajdošská trojka z Oravy.

Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu (OĽUN) je viac ako 45 rokov významným hudobným telesom na Slovensku, ktoré sa špecializuje na interpretáciu a propagáciu tradičnej slovenskej ľudovej hudby. Jeho cieľom je uchovávať, rozvíjať a prezentovať bohaté hudobné dedičstvo Slovenska nielen doma, ale aj v zahraničí. Toto hudobné teleso spolupracuje s mnohými slovenskými i zahraničnými umelcami a folklórnymi súbormi. 

Na koncerte prvýkrát zaznejú novo skomponované diela mladých slovenských autorov. Návštevníci koncertu tak budú počuť fúzie folklórnych prvkov v moderne znejúcich kompozíciách. Autormi premiérovo uvádzaných skladieb sú etablovaní umelci – hráči i hudobní skladatelia, ktorí už s podobnými projektmi majú skúsenosti, a zároveň sú istým spôsobom previazaní s folklórom v jeho tradičnejších podobách. Sú to konkrétne Martin "Majlo" Štefánik, Marcel Comendant, Pavol Bodnár, Stanislav Palúch, Marek Pastírik, Michal Paľko, Barbora Mišíková a Ján Kružliak ml. 

Jedinečný koncert Orchestra ľudových nástrojov sa bude konať v stredu 12. júna o 18:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Všetky podrobnosti o koncerte nájdete na webe RTVS – rtvs.sk/koncerty.

Projekt podporili Hudobný fond, SOZA , Spolok hudobného folklóru pri SHF a Fond na podporu umenia.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka RTVS Ivana Zečevič. Správu sme upravili.