V poslednú augustovú stredu vypukne v Agrokomplexe v Nitre už 12. ročník festivalu Slížovica. Vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže je spojený s oslavou jej narodenín. Aj tento rok pre fanúšikov pripravili nadupaný lineup aj zahraničných hostí. Nebude chýbať ani obľúbená kuchárska šou šéfkuchára Marcela Ihnačáka a špeciálny koncert usporiadateľov Horkýže Slíže.

Slížovica nespája iba slovenských a zahraničných hudobných umelcov, ale najmä priateľov kapely Horkýže Slíže, ktorá festival organizuje už od roku 2012. "Tento rok sme si pre vás zase pripravili kopec dobrej muziky, výborného jedla a pitia. Skupiny na Slížovici musia mať blízko k našej kapele. Buď tým, že sa nám páčia, sú to naši kamaráti alebo sme spolu nejakým spôsobom spolupracovali. Alebo je to kombinácia všetkých faktorov. Tiež dávame priestor kapelám z Nitry a okolia," približuje filozofiu a dramaturgiu podujatia Marek Viršík zo Slížov.

V nitrianskom Agrokomplexe v stredu 28. augusta (deň pred štátnym sviatkom Výročie SNP) zahrajú švédska rocková skupina Royal Republic a spriaznené domáce a české kapely Inekafe, Slobodná Európa, Alkehol, Trautenberk, John Wolfhooker, Polemic, Smola a Hrušky, Dr. Zetor, Hovädá.sk či Fishing Strip.

Samozrejme nemôže chýbať ani koncert samotných usporiadateľov a hostiteľov z dlhodobo najpopulárnejšej nitrianskej skupiny. Jej členovia Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik a Marek "Vandel" Viršík sa už na fanúšikov tešia.

"Tento festival si veľmi užívame. Keďže nosí naše meno, chceme, aby bol čo najlepší. Snažíme sa ho každým rokom vylepšovať, aby sa tam všetci cítili čo najlepšie. V prvom rade sa tešíme na fanúšikov. Bez nich by to nemalo zmysel. Na Slížovici býva špeciálna príjemná, akoby rodinná atmosféra. Tešíme sa na našich kamarátov, ktorí nás prídu pozrieť. A tešíme sa aj na náš koncert, ktorý býva na Slížovici vždy špeciálny, obohatený o veľké svetlá, projekcie či ohne," prezradil Doktor.

Na festivale čaká na fanúšikov skvelá gastro aj oddychová zóna a ďalšie sprievodné akcie. Svoje kulinárske umenie predvedie tradične šéfkuchár Marcel Ihnačák ocenený dvoma Michelinskými hviezdami. "Marcel na Slížovici nesmie chýbať. Je to paráda, keď spolu na pódiu pripravujeme tie jeho výborné špecialitky. A ostatné prekvapenia si už necháme pre seba. Príďte sa presvedčiť. Chceme, aby si každý dobre pochutnal na jedle, na pití, nestál dlho v rade, vypočul si dobrú hudbu, vyvetral deti, ženu, babku, dedka, zabavil sa s kamarátmi a užil si program," pozýva Kuko.

Všetky informácie o Slížovici, programe a vstupenkách nájdete na oficiálnom webe www.slizovica.com.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Horkýže Slíže, Royal Republic