Hlavná stránka

>

Správy

>

Leto, láska, telo na telo: Medial Banana posielajú letný hit Môžem všetko

Leto, láska, telo na telo: Medial Banana posielajú letný hit Môžem všetko

10.08.2018 - 11:00 | redakcia

Chalani z populárnej slovenskej reggae kapely Medial Banana sa hlásia s chytľavou letnou novinkou a pozývajú poslucháčov do svojho zmyselne pestrého súkromného vesmíru. Vo štvrtok ráno na Fun Rádiu odpremiérovali nový zaľúbený song s názvom Môžem všetko.


"Keď ležíš pri mne, už viac nemusím nič - keď stojíš pri mne, vtedy môžem všetko," spievajú Pokyman a Erik Šulc v letnom hite, ktorý vychádza pod hlavičkou ich dvorného vydavateľstva Reggae Callin' Records. Skladba je zároveň prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý Medial Banana plánujú vydať na jeseň/zimu 2019 pri príležitosti svojho desiateho výročia.  


Koncertné leto 

Čoraz populárnejšia kapela je práve uprostred nabitej letnej koncertnej šnúry, počas ktorej už hrala na festivaloch ako Pohoda, Mighty Sounds, Fourtune, Cibula či Sitno Blues. Do konca leta ich ešte uvidíte na Grape festivale, Holidaylande, festivale Skaly či na Uprisingu, kde obaja frontmani predstavia svoje sólové projekty - Pokyman & Lukie Fwd a Erik Šulc & Tribal Colours.

Pokyman & Lukie FWD tvoria skvelú dvojku už takmer rok. Svoju tvorbu prezentujú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Postupne si získavajú čoraz viac priaznivcov a úspech už zožali na festivaloch ako Sziget, Electric Castle, Mighty Sounds či One Love Sound Fest. Charakterizuje ich mix reggae a dancehallu, kde samozrejme nemôže chýbať Pokyho nezameniteľný slovenský, ale aj anglicko/jamajský raggamuffin prejav.

Erik Šulc & Tribal Colours je zoskupenie, v ktorom speváka z Medial Banana dopĺňajú hudobníci z kapiel La3no Cubano, Space Cats a Gonsofus v zložení Roman Kováč, Miloš Bulík a Gábor Tokár. Ich reportoár tvoria známe hity, ale aj vlastné skladby s nádychom reggae, dubu a experimentalu.

Leto s Medial Banana: 

10. 8. - Street Music Night,  Liptovský Mikuláš
11. 8. - Grape Festival, Piešťany
17. 8. - Holidayland, Senica
24. 8. - Divadelná púť, Zálesie
25. 8. - *surprise* 
30. 9. - Pláž Staré Mesto, Bratislava
1. 9. - Skaly Festival, Rajecké Teplice - vstupenky
28. 9. - Žilina Žije, Žilina - vstupenky
29. 9. - Modranské vinobranie, Modra  


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Sveťo Moravčík z Kulturise. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Gaspo Photography


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti