Hlavná stránka

>

Správy

>

Miriam Kaiser zverejnila videoklip k sviežej letnej novinke Siete na lov rýb

Miriam Kaiser zverejnila videoklip k sviežej letnej novinke Siete na lov rýb

10.08.2020 - 14:00 | redakcia

Huslistka a speváčka Miriam Kaiser predstavuje nový videoklip k piesni Siete na lov rýb. Aj keď skladba vznikla v pochmúrnom januárovom počasí, jej charakter a text ju predurčil uvedenie počas letného obdobia. Po pesničke Horúca slza je to druhý singel k pripravovanému štvrtému štúdiovému albumu talentovanej hudobníčky.


Veselá a vtipná pieseň s jednoduchou a hravou melodikou je trochu atypická pre autorkinu tvorbu z posledných rokov. Stále je to však v štýle jej blízkeho pesničkárstva, ktoré Miriam Kaiser zaodieva do ľahkého popového šatu. Základ aranžmánu tvorí sláčikové kvarteto doplnené o jemnú elektronickú rytmiku. Okrem samotnej autorky sláčiky nahrávali huslista, aranžér a hudobný producent Milan Adamec, violistka Júlia Bolebruchová a violončelistka Lujza Ďurišová. O farebnosť v inštrumentácii sa postarali aj dychové nástroje - flautu nahrala Andrea Adamcová a fagot Radovan Práger.

Skladba sa napriek kontrastnému charakteru stala súčasťou nového projektu s názvom Spievajúce husle, kde autorka predstavuje nové piesne a inštrumentálne kompozície ovplyvnené pesničkárstvom, klasickou hudbou a world music. Novú tvorbu už uviedla Miriam so svojim triom začiatkom leta na dvoch koncertoch v synagóge v Lučenci a v Dome umenia v Piešťanoch, ktoré podporil aj Fond na podporu umenia. Tretí koncert plánuje v rámci oficiálneho uvedenia nového CD v piatok 23. októbra v divadle Ticho a spol. v Bratislave.

Režisérom a kameramanom videoklipu je Ľubomír Rechtorík, s ktorým autorka spolupracovala aj na vizuálnom koncepte ostatného albumu Tanec strún (2018), režíroval aj dva posledné videoklipy k piesňam Umelec Horúca slza.


Hudobníčku k napísaniu piesne inšpirovala jednoduchá otázka priateľky, čo si želá v novom roku. Netradičná odpoveď a reakcia priateľky podnietila Miriam k napísaniu novej skladby. "
Odpovedala som jej, že si želám rok plných sietí. Prekvapilo ma, ako si všetko hneď spojila so sociálnymi sieťami... Ja som to tak nemyslela. Preto som napísala pieseň, ktorá je tak trochu paródiou na sociálne siete. Jednoducho a vtipne upozorňuje na nástrahy médií, predovšetkým sociálnych sietí. Väčšinou je realita úplne iná. Akokoľvek sa snažíme byť na sociálnych sieťach 'nad vecou', stále ich riešime. Ako vyzeráme, aký má moja fotka orez, filter, koľko máme lajkov, followerov, atď."

Dej videoklipu sa odohráva na pavlači staromestského domu s rodinou, blízkymi a susedmi, ktorých sa speváčka snaží vtiahnuť do uvoľnenej a radostnej atmosféry piesne. "Pôvodne som myslela, že budeme natáčať niekde pri vode, najlepšie na starej rybárskej loďke, veď klip sa volá Siete na lov rýb... Ale časom som pochopila, že dôležitejšie je upriamiť pozornosť na pointu," vysvetľuje Miriam.

Ľubomír Rechtorík myšlienku piesne podčiarkol s nápadom "zamrznutých" postáv v čiernom, ktoré žijú svoj virtuálny svet, mimo reálneho života. "Stále viac si uvedomujem, aké sú naozajstné vzťahy dôležité. Nedá sa každému dať všetko, ale môžem byť aspoň láskavá, súcitná, milujúca, nápomocná... Beriem to ako výzvu predovšetkým pre samú seba, dodáva speváčka.

Miriam Kaiser má na svojom konte tri autorské albumy Deň dňu (2014), Colour Sounds (2016) a Tanec strún (2018), ktorým sa jej výraznejšie podarilo preniknúť do sveta world music. Svedčí o tom úspešné účinkovanie jej skupiny na showcaseových koncertoch v rámci World Music Festivalu Bratislava (2018) a Czech Music Crossroads v Ostrave (júl 2019). Jej posledný album bol tiež nominovaný medzinárodnou porotou v ankete Radio_Head Awards, kde sa stal jedným z piatich finalistov v kategórii World Music/Folk za rok 2018.

Redakciu Hudba.sk informovala Miriam Kaiser. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach hudobníčky www.miriamkaiser.sk, www.facebook.com/miriamkaiser.sk a www.instagram.com/miriamkaiser_singingviolinist.

Foto: Ľubomír Rechtorík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti