Hlavná stránka

>

Správy

>

Úspešný anglický pesničkár Roo Panes po prvý raz vystúpi v Bratislave

Úspešný anglický pesničkár Roo Panes po prvý raz vystúpi v Bratislave

10.09.2019 - 09:30 | redakcia

Vyrovnanosť, spokojnosť so životom, šťastie. Anglický pesničkár Roo Panes je výnimočným zjavom na folkovej scéne, ktorého skladby nesú výlučne pozitívne posolstvo. Zatiaľ čo iní jeho kolegovia nachádzajú inšpiráciu najmä v ťažkých melancholických témach, on sa zo života teší a svojou hudbou odovzdáva radosť poslucháčom.


Roo Panes je plný kontrastov. Je vyštudovaným teológom, no pred hudobnou kariérou sa živil aj modelingom. Mladý spevák, ktorého často prirovnávajú k Benovi Howardovi či svetovej hviezde z Havajských ostrovo Jackovi Johnsonovi, nadväzuje na tradičnú folkovú školu a často si vystačí len sám s akustickou gitarou. Do nášho hlavného mesta však príde aj s kapelou. V Ateliéri Babylon sa 22. novembra predstaví v slovenskej premiére v rámci svojho európskeho turné k nedávno vydanému albumu Quiet Man.


"V jeho prejave je akási čarovná schopnosť podmaniť si dav. Panesove nádherné skladby sú veľmi pozitívne, s hlbokým posolstvom, nabité emóciami. Tento zaujímavý mladík, ktorý vyštudoval teológiu, bol i tvárou kampane módnej značky Burberry a vo svojej tridsiatke prežíva pozoruhodný úspech. Viac ako 160 miliónov prehratí na Spotify, 15 miliónov zhliadnutí klipov na YouTube a vysoká návštevnosť koncertov hovoria za všetko. Sme naozaj veľmi radi, že sa nám poradilo dohodnúť sa s ním, že vystúpi aj v Bratislave," vraví Petr Duben zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá koncert na Slovensko prináša.

Roo Panes vydal doposiaľ tri štúdiové albumy a k jeho najpopulárnejším piesňam patria Lullaby Love, Ophelia, Little Giant, Tiger Striped Sky či Open Road. V Bratislave plánuje predstaviť aj novinky. "Zaspievam aj skladby z nového albumu, som zvedavý, ako na ne budú poslucháči reagovať naživo. Na Slovensko sa veľmi teším, ešte som u vás nespieval. Verím, že spolu vytvoríme príjemnú atmosféru," uzatvára Roo Panes.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti