Hudobník a producent Dominik Suchý z dua Tittingur a speváčka a skladateľka Eva Sajanová, známa z projektu God and Eve, predstavujú spoločnú tvorbu. Jej výsledkom je album Decision Paralysis, ktorý vyjde 15. decembra v slovenskom vydavateľstve Weltschmerzen, zameranom na experimentálnu hudbu.

Ako ochutnávku dnes zverejnili dve skladby – úvodnú Karamel a V Dolanova mysli. Už tieto skladby naznačujú smerovanie nahrávky, na ktorej sa snové a éterické vrstvené vokály Evy Sajanovej snúbia so znepokojivou atmosférou hudby Dominika Suchého. Tá je však oproti tvorbe Tittingur jemnejšia a minimalistickejšia.

Podľa popisu vydavateľstva Weltschmerzen je Decision Paralysis "minimalistický, repetitívny album, ktorý sa však postupne prekvapivo rozvíja v čase. Chladné zvuky syntetizátorov sú krásne doplnené o surové a upravené vrstvy Sajanovej vokálu. Celý album dotvára cover art od slovenskej ilustrátorky Martu, ktorá stiera hranice medzi naivným, krásnym, prirodzeným a zároveň syntetickým, temným a žiariacim."

Prvé zverejnené skladby môžete počúvať na platforme Bandcamp, celý album Decision Paralysis vyjde 15. decembra digitálne a na 12" vinyle s maľbou od Martu.

Fungovanie vydavateľstva Weltschmerzen z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Redakciu Hudba.sk za vydavateľstvo Weltschmerzen informoval Robert Repka. Správu sme upravili a doplnili.