Hlavná stránka

>

Správy

>

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú šansónové turné

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú šansónové turné

11.03.2019 - 10:00 | redakcia

Tri výrazné osobnosti česko-slovenskej hudobnej scény chystajú spoločné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup fanúšikom zahrajú a zaspievajú Šansóny a iné piesne. Program jesenného turné, ktoré sa začne 23. septembra, síce ešte len tvoria, no už teraz vedia, že významnú časť repertoáru budú tvoriť piesne z albumu V penziónu svět (1988).


Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup sa síce poznajú už desaťročia, no na spoločné turné sa vyberú prvýkrát. Okrem známych šansónov zaznejú v programe aj menej hrávané piesne z diskografie Richarda Müllera a Michaela Kocába, ako aj overené hity v jedinečných aranžmánoch.

"S týmto nápadom prišiel môj manažér a kapelník Juraj Kuchárek. Mne sa to zdalo ako veľmi dobrý nápad. Michaela Kocába si veľmi vážim a mám ho rád, rovnako ako aj Ondřeja Soukupa, a úprimne sa teším, že spolu strávime skoro pol roka. Budeme hrať piesne z legendárneho albumu V penzionu svět, kde sme sa s Michaelom Kocábom po prvý raz pracovne stretli, ale pridáme aj nejaké overené 'odpalováky', ktoré ľudia majú radi," prezradil Richard Müller.

"Ako každý rok, znova to bude v iných úpravách, iných aranžmánoch... Mám rád, keď s pesničkami, ktoré sú overenými hitmi, pracujeme, dolaďujeme ich, a vždy som zvedavý ako na to ľudia zareagujú. Zatiaľ to prijímali s nadšením, verím, že aj tentokrát to bude tak," dodal.


Pozvanie, ktoré sa neodmieta 

Michael Kocáb aj Ondřej Soukup sú české hudobné legendy, ktoré majú na konte množstvo hitov. Obaja sa ponuke spoločného turné s Richardom potešili. Počas turné absolvujú viac ako 30 koncertov po Česku a Slovensku.

"Zvažoval som to len z hľadiska časového, pretože som naozaj veľmi zaneprázdnený, a keď som počul, koľko tých koncertov bude... Pravdupovediac, ešte stále ma to trochu desí. Z hľadiska umeleckého som však neváhal ani chvíľu, Richard je vynikajúci umelec, ja ho strašne uznávam. Všetky jeho koncerty bývajú veľkolepé, bude to zážitok aj pre mňa. Zatiaľ sa program ešte tvorí, čiže neviem presne, čo sa bude hrať, ale ja som za svoj život napísal niekoľko šansónov, myslím, že je z čoho vyberať. Možno zaspievame S cizí ženou v cizím pokoji alebo V penziónu svět. Uvidíme," dodal Michael Kocáb.

"S Richardom sa poznáme – alebo skôr nepoznáme – dobre cez 30 rokov. Nikdy sme spolu nič nerobili, ale ja mám jeho tvorbu a jeho osobne celý ten dlhý čas veľmi rád. Patrí k tej inteligentnejšej časti našej spoločnej pop-kultúry. Ja som skladateľ, nie 'performer', a tak sa našej spolupráce aj s Michaelom Kocábom trochu bojím, ale na druhej strane sa na ňu aj veľmi teším," doplnil Ondřej Soukup.


Šansóny z dielne Hapku a Horáčka

Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne dvojice Hapka - Horáček, s tematicky nosným albumom V penziónu svět, na ktorom v roku 1988 excelovali okrem iných interpretov aj Richard Müller a Michael Kocáb.  

"Nech je program akýkoľvek, vždy mám rovnaké očakávania, alebo lepšie povedané nádej. Chcem, aby medzi nami, ktorí sme na pódiu, a ľuďmi v sále, prebehla energia. Verím, že si užijeme každý jeden večer. Aktívne koncertovať po 35-tich rokoch kariéry nie je samozrejmosť. Je to výsada a ja si nesmierne vážim, že mám túto možnosť. Preto chcem dať môjmu publiku zo seba všetko," uzavrel Richard Müller.  

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup odštartujú turné 23. septembra v Liptovskom Mikuláši. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk

Termíny turné Šansóny a iné piesne:

23. 9. - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry
24. 9. - Ružomberok, Kultúrny dom A. Hlinku
25. 9. - Martin, Kino Strojár
27. 9. - Rožňava, Divadlo Actores
28. 9. - Lučenec, Kino Apollo
29. 9. - Banská Bystrica, Športová hala Dukla na Štiavničkách
7. 10. - Senica, Mestské kultúrne stredisko
8. 10. - Trnava, Holiday Inn
9. 10. - Nitra, Estrádna sála PKO
11. 10. - Nové Zámky, Cisársko-kráľovská historická jazdiareň
12. 10. - Komárno, Mestská športová hala
13. 10. - Bratislava, Hant Aréna
18. 11. - Prievidza, ŠH City Nike Arena
19. 11. - Topoľčany, Mestské kultúrne stredisko
20. 11. - Piešťany, Dom umenia
23. 11. - Žilina, Dom odborov
24. 11. - Trenčín, Mestská športová hala
2. 12. - Prešov, Kino Scala
3. 12. - Poprad, Dom Kultúry
4. 12. - Spišská Nová Ves, Športová hala
7. 12. - Michalovce, Mestské kultúrne stredisko
8. 12. - Košice, Spoločenský Pavilón

Vstupenky:  

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Slávdková z Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Ivo Kiapeš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti