Hlavná stránka

>

Správy

>

Pozrite si, ako sa točil nový klip Adama Ďuricu k pesničke Víla

Pozrite si, ako sa točil nový klip Adama Ďuricu k pesničke Víla

11.04.2013 - 09:30 | redakcia

Neprešlo ani pol roka, kedy na strechu paneláka v Ladcoch vyliezla aj s aparatúrou skupina GoodBye Lenin a začala nahlas hrať svoje skladby. Tentokrát Ladčanov zo zimného spánku prebrala krehká víla - jedna z ústredných postáv rovnomenného klipu k novému singlu Adama Ďuricu.


"Skladba Víla vznikla veľmi spontánne. Je to príbeh o láske a sklamaní i o tom, čo bolo pekné a už nie je. Po dlhšej dobe som nevyužil služby svojich textárov a text som napísal sám. Konečná verzia piesne vznikla pod dohľadom skladateľky a klaviristky Ľubice Čekovskej, ktorá skladbu aj produkovala," predstavil nový singel Adam Ďurica.  

Rolu víly vo videoklipe dokonale stvárnila študentka odevného a textilného dizajnu Olinka Ježová. "Bola to moja prvá úloha v živote. Zo začiatku som bola trochu nervózna, ale to po chvíli opadlo. Adam bol veľmi priateľský a aj keď niektoré scény boli dosť náročne, užili sme si spolu kopec zábavy," prezradila.

Okrem nej a Adama sa v klipe predstaví aj extravagantný bubeník púchovskej indie skupiny GoodBye Lenin Marcel Šimár, ktorý v Ladcoch taktiež natáčal už spomínaný videoklip svojej kapely. "Najviac ma zaskočilo, keď som mal na povel režiséra pobozkať Olinku. Bolo to pre mňa také zvláštne, aj preto, že s Oľgou sa dlho poznáme, tak som sa necítil moc vo svojej koži. Nie som profesionálny herec, takže sa mi ťažko bozkávalo iné dievča ako to moje," priznal Šimár.   

Adam Ďurica - Víla (making of)

Videoklip režíroval jeden z najúspešnejších mladých slovenských dokumentaristov Miro Remo. Pri práci mu sekundoval dlhoročný kamarát, taktiež Ladčan, Juraj Ištvánik, ktorý obsluhoval druhú kameru. Deň nakrúcania padol zhodou okolností na režisérove meniny. Preto Ladčania na čele s Adamom pre svojho rodáka pripravili malé prekvapenie – tortu v tvare klapky.  

"Bolo to super. Nečakal som to. Pár sekúnd predtým ku mne pristúpila frajerka, aby odpútala moju pozornosť a potom sa vynorila Olinka s tortou v rukách a celá krčma spievala. Meniny ani narodeniny nejako zvlášť neoslavujem, ale mám rád, keď sa ako rodina stretneme a Ladce už považujem za rodinu. Torta bola super. Najviac som si pochutil na vlastnom mene," neskrýval nadšenie režisér a oslávenec.  

Zdroj: Marek Kučera 
Foto:  PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti