Hlavná stránka

>

Správy

>

Česká odpoveď na The Black Keys: Them Switcheroos debutujú albumom Dericious

Česká odpoveď na The Black Keys: Them Switcheroos debutujú albumom Dericious

11.05.2020 - 15:00 | redakcia

V digitálnej dobe dokonalosti a sterility vsádza garážové duo Them Switcheroos na hromadu fuzzu a nestále tempo. Ich prvotina sa svojou špinavosťou netají obľubou k The White Stripes alebo stoner-rockovým velikánom Queens of the Stone Age.


"Them Switcheroos - konečne česká odpoveď na to, ako by zneli Black Keys, keby obaja členovia mali obe ruky ľavé," povedal o kapele moderátor programu Štartér Radia Wave, Jakub Kaifosz, známy svojimi kúsavým výrokmi. V minulom ročníku súťaže si vybojovali vďaka hlasovaniu poslucháčov 9. miesto a skladba Forest Fire počas piatich týždňov zbierala chvály oboch moderátorov i odbornej poroty. Svojím energickým vystúpením kapela rozprúdila krv prítomných napríklad na festivale Beseda u Bigbítu.

Napriek snahe nájsť bubeníka a založiť normálnu kapelu z nenormálnych osobností sa musela dvojica gitaristov z mesta Uherské Hradiště naučiť sedieť za bicími. David Lecián a Lukáš Kučera, najlepší kamaráti od základnej školy, spolu začali hneď pri cvičení prvého beatu jamovať.

"Nápad zostať vo dvojici a striedať sa za nástrojmi vznikol na koncerte Gerdy Blank," popisuje originálny koncept Lukáš. "Chýbajúcich hudobníkov sme nahradili kilami ťažkých aparátov," dopĺňa David. Dvojica muzikantov sa neberie vážne a ich čierny humor presakuje aj do videoklipu k singlu Belt, ktorý zároveň otvára album Dericious burácajúcimi hromami podladenej gitary a mohutným beatom na floor tom.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli Lukáš Kučera a David Lecián.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti