Hlavná stránka

>

Správy

>

Slovak Accordion Orchestra vyráža na turné s Petrom Lipom aj Mirkou Partlovou

Slovak Accordion Orchestra vyráža na turné s Petrom Lipom aj Mirkou Partlovou

11.07.2018 - 13:00 | redakcia

Slovenský akordeónový orchester Slovak Accordion Orchestra vyráža v júli na turné Meníme svet hudby, ktoré sa uskutoční v Českej republike i na Slovensku. Prvý koncert odohrá 13. júla v Brne, odkiaľ sa neskôr presunie do Trenčína, Olomouca, Plzne a Ostravy. Hudobníkov podporí aj Peter Lipa či Mirka Partlová.


Návštevníci koncertov sa môžu tešiť na originálne prevedenie hitov Mariky Gombitovej či skupín ako Elán, Eagles, Queen, Metallica a Modus. Počas tohtoročného turné budú orchester sprevádzať speváčky Lenka Lo Hrůzová a Mirka Partlová, spevák Rado Moznich a hudobník Peter Lipa. "Je to vzrušujúce počuť svoju pieseň v takom atraktívnom zvuku," vyjadril sa na margo vystúpení Peter Lipa, ktorý s akordeónovým orchestrom predvedie Baladu o štyroch koňoch, Caracas či skladbu od AMC Tria s názvom Because Of Your Sad Eyes.

"Táto séria koncertov má pre mňa úplne novú príchuť. S akordeónom, ako s nástrojom, som až do tohto projektu nikdy nespolupracoval, pritom som vždy vedel, že ide o majstrovský nástroj. Nakoniec nie inštrument, ale hudobník, ktorý na ňom hrá, je podstatný. A tu sa dostávam do situácie, keď mám za sebou vyše desať akordeónov a moje piesne tak zaznejú v novej podobe a to je pre mňa lákavé," dodal muzikant. 


Slovak Accordion Orchestra - potešenie aj výzva

Mirku Partlovú v rámci projektu zaujali nahrávky a nadšenie orchestra. "Páčia sa mi rôzne prerábky známych vecí, ja sama ich hrávam s kapelou. Pre mňa to bude veľká výzva zahrať si s novým zaujímavým telesom a samozrejme už sa neviem dočkať nášho koncertu," priznala speváčka.

Pre Lo Hrůzovú je spolupráca so Slovak Accordion Orchestra veľkou výzvou. "Všetko netradičné je mi blízke a vždy je skvelé mať možnosť spolupracovať s kvalitnými hudobníkmi. Neváhajte a príďte si vypočuť niečo, čo sa v dnešnom svete preplnenom hudobnou vatou, len tak ľahko nepočuje," povedala mladá interpretka. "Nie je mnoho speváčok, ktoré dokážu zaspievať piesne Mariky Gombitovej," vrátil kompliment speváčke umelecký vedúci a zakladateľ orchestru, nevidiaci akordeonista Vladimír Košík. Vstupenky na trenčiansky koncert nájdete v sieti Predpredaj.sk.

Termíny a miesta turné Slovak Accordion Orchestra - Meníme svet hudby:

13. júla - Brno, SONO Centrum
19. júla - Trenčín, Amfiteáter na Trenčianskom hrade
10.augusta - Olomouc, Koncertní sál Reduta
11. augusta - Plzeň, Hala TJ Lokomotiva
23. augusta - Ostrava, Bonver Aréna

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Zdroj: SITA
Foto: Marek Mrviš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti