Hlavná stránka

>

Správy

>

The Streets sa po siedmich rokoch vrátia na pódiá. Ohlásili britské turné

The Streets sa po siedmich rokoch vrátia na pódiá. Ohlásili britské turné

11.10.2017 - 09:50 | redakcia

Na hip-hopovú scénu priniesli na začiatku nového milénia závan sviežeho vetra, ktorý jednak svet upozornil na čaro dovtedy undergroundového žánra UK garage (spolu s Craigom Davidom), a zároveň zbúral všetky klišé týkajúce sa rapu. Na Pohode odohrali v roku 2008 jeden z najlepších koncertov v jej histórii, no o tri roky neskôr ohlásili koniec.


Reč je o projekte The Streets, ktorý si za desať rokov svojho pôsobenia získal množstvo fanúšikov progresívnej mestskej hudby po celom svete. Líder, zakladateľ a mozog kapely Mike Skinner šesť rokov po vyhlásení, že projekt nadobro končí, na svojom Instagrame oznámil, že The Streets na jar 2018 chystajú koncertný comeback. Uskutoční sa v apríli a v pláne je zatiaľ šesť koncertov v britských mestách.

"Hovoril som s kapelou a povedal som im, že si musíme zaspievať staré pesničky," napísal Skinner do popisku k fotke oznamujúcej termíny chystaného turné. "Veľmi mi už chýbali tourbusy," zveril sa Skinner britskej BBC. "Ale okrem toho mi chýbala aj možnosť vymýšľať, čo poviem v prestávkach medzi pesničkami," dodal rodák z Birminghamu, kde sa uskutoční prvý koncert turné.

Prečítajte si: Fuckin' skloňte sa! The Streets na Pohode 2008 (reportáž + zákulisné info)


The Streets majú na konte päť albumov. V roku 2002 im vyšiel debutový album Original Pirate Material, o dva roky neskôr nasledoval komerčne najúspešnejší A Grand Don't Come for Free, z ktorého pochádzajú aj Skinnerove najúspešnejšie single ako Dry Your Eyes či Fit but You Know It. Nasledovali nahrávky The Hardest Way to Make an Easy Living (2006), Everything Is Borrowed (2008) a ich zatiaľ posledným počinom je album Computers and Blues, ktorý vyšiel vo februári 2011. V tvorbe The Streets sa alternatívny rap a klubová elektronika mieša s ďalšími žánrami ako reggae, dub, pop alebo indie rock.

Mike Skinner po rozpustení The Streets založil s producentom a spevákom Robom Harveym (The Music) projekt The D.O.T, v rámci neho vydali dva albumy. V roku 2015 sa Skinner spojil s rapovou kapelou Murkage a vytvorili formáciu Tonga Balloon Gang, s ktorou vydali eponymné EP. Tento rok Skinner zverejnil na digitálnych platformách takmer 20 skladieb pod názvom The Darker the Shadow, The Brighter the Light. Názov tohto jeho nového projektu figuruje aj na plagáte ohláseného turné pod logom The Streets. 


Vypočujte si jeden zo zásadných albumov minulej dekády Original Pirate Material:Autor: Patrik Marflák (zdroj: SITA, BBC)
Foto: Igor Daniš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti