Hlavná stránka

>

Správy

>

Čakanie na film Karel spríjemní videoklip k novej verzii piesne Jdi za štěstím

Čakanie na film Karel spríjemní videoklip k novej verzii piesne Jdi za štěstím

11.10.2020 - 09:00 | redakcia

Súčasťou nových opatrení vlády Českej republiky v boji proti epidémii je okrem iného uzatvorenie kín na dobu minimálne dvoch týždňov, a to od pondelka 12. októbra. Premiéra očakávaného dokumentu Karel režisérky Olgy Malířovej Špátovej a jeho uvedenie do kín sa preto musí odložiť. Ako informovali tvorcovia filmu, nový termín premiéry v tejto chvíli nie je možné stanoviť.


Čakanie na snímku, ktorá unikátnym spôsobom priblíži osobnosť Karla Gotta, priaznivcom legendárneho speváka spríjemní videoklip k novej verzii piesne Jdi za štěstím. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru.

"Rada by som – spoločne so Supraphonom – dala v tejto zložitej dobe malý darček nielen sklamaným potenciálnym divákom filmu Karel, ale všetkým priaznivcom môjho zosnulého manžela. Pretože slávnostná premiéra i distribúcia filmu musia byť kvôli novým epidemiologickým opatreniam odložené na neurčito, rozhodla som sa potešiť manželových fanúšikov v Českej republike i na Slovensku a zverejniť nový videoklip s titulnou piesňou k filmu Karel – Jdi za štěstím. Je pre mňa o to cennejšia, že je to Karlova posledná nahrávka z júna 2019, kedy ju spieval s vedomím, že ide o pieseň pre vznikajúci film," hovorí Ivana Gottová.


Zábery, ktoré sa do snímky nevošli

Videoklip v réžii Jakuba Sommera zároveň odhaľuje niektoré zábery, ktoré museli tvorcovia s ťažkým srdcom vyradiť, a ktoré sa do výslednej podoby filmu nakoniec nevošli. "Bolo nám ľúto, že sa zábery z natáčania so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu v dokumente nakoniec spolu s mnohými ďalšími scénami nepoužili, som preto rada, že aspoň niektoré z nich boli režisérom Jakubom Sommerom a strihačkou Šárkou Sklenářovou veľmi trefne zakomponované do tohto klipu. Som vďačná, že manželovým priaznivcom môžeme snáď aspoň trochu pozdvihnúť náladu v tak neistej dobe práve videoklipom k úvodnej piesni Jdi za štěstím‘ Pevne verím, že čoskoro bude zase dobre, preto prijmite tento darček od nás i Karla ako nádej na lepšie časy," dodáva Ivana Gottová, producentka filmu Karel.

Spoločne s dlhometrážnym kinematografickým dielom Karel plánoval Supraphon vydať tiež jedinečný soundtrack, ktorého súčasťou je i nová nahrávka piesne Jdi za štěstím. Termín vydania soundtracku sa napokon posúva s premiérou filmu. Soundtrack vyjde na 2CD i v digitálnych formátoch v deň odloženej filmovej premiéry. Predobjednávky soundtracku na Supraphonline.cz i Bontonland.cz zostávajú v platnosti. Album je možné naďalej predobjednávať v digitálnej i fyzickej podobe, objednávky budú expedované v novo určený deň vydania.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti