Hlavná stránka

>

Správy

>

Death metaloví egyptológovia Nile vystúpia v Bratislave v novej zostave

Death metaloví egyptológovia Nile vystúpia v Bratislave v novej zostave

12.02.2018 - 10:00 | redakcia

Americká kapela Nile, hrajúca technický death metal s textami inšpirovanými starovekým Egyptom a históriou Blízkeho východu, rozbehla ďalšiu vlnu koncertov na podporu zatiaľ posledného, ôsmeho albumu What Should Not Be Unearthed. Bratislavské vystúpenie sa uskutoční už o dva týždne, v utorok 27. februára.


Naposledy sme skupinu v hlavnom meste mohli vidieť pred dvoma rokmi, ešte s Dallasom Toler-Wadeom v zostave. Ten sa však minulý rok rozhodol kapelu opustiť. Ako sám uviedol, za desať rokov pôsobenia v Nile si nikdy poriadne neoddýchol a potreboval čas na prestávku, aby sa mohol venovať rodine a vlastnému projektu Narcotic Wasteland. Novou posilou na poste gitaristu a speváka je Brian Kingsland, bývalý člen formácie Enthean.

Ako zvládne túto neľahkú úlohu, budete môcť posúdiť už 27. februára v klube Randal v Bratislave. Pozrite si videopozvánku, ktorú pre slovenských fanúšikov nahral bubeník George Kollias.


Okrem skupiny Nile sa môžete tešiť na death/grindovú legendu z Los Angeles, skupinu Terrorizer. Kapela s niekoľkými prestávkami funguje už od roku 1986 a jej zostavou prešlo nejedno zaujímavé meno, napríklad Jesse Pintado z Napalm Death alebo David Vincent a Pete Sandoval z Morbid Angel.

Práve posledný z menovaných v kapele stále mláti do bicích, môžeme sa teda tešiť na ozajstný bubenícky sviatok. Tento 48-ročný rodák z El Salvadoru si totiž nevyslúžil prezývku "Commando" len tak pre nič za nič a spolu s Georgeom Kolliasom z Nile patria k absolútnej špičke v žánri a aj mimo neho.

Hviezdne duo kapiel doplnia ešte mladí a svieži thrasheri z Grécka - skupina Exarsis. Vstupenky na tento výnimočný koncertný večer sú dostupné exkluzívne v sieti Predpredaj.sk buď online alebo v jednom z predajných miest po celom Slovensku.


Vstupenky:  Predpredaj.sk

Zdroj: PR článok
Foto: Facebook.com/NileCatacombs


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti