Hlavná stránka

>

Správy

>

Watkins trval na nevine, tvrdia zvyšní členovia Lostprophets

Watkins trval na nevine, tvrdia zvyšní členovia Lostprophets

12.07.2014 - 08:00 | redakcia

Bývalý spevák waleskej skupiny Lostprophets Ian Watkins, ktorého vlani v decembri odsúdili na 29 rokov odňatia slobody za sexuálne zneužívanie detí, do poslednej chvíle tvrdil, že je nevinný. V rozhovore pre denník The Guardian to uviedli zvyšní členovia kapely, ktorí už vytvorili novú formáciu No Devotion.


"Naposledy sme sa s ním stretli v decembri 2012. Hovoril, ako sa teší na nový album. Myslel si, že budeme znova takí úspešní ako pred piatimi rokmi. V ten deň vyzeral v poriadku. Mnohí ľudia pochopiteľne chcú vedieť, či sme vedeli o tom, čo Ian robil. Poviem to jasne: nevedeli sme o tom. Sme zničení, nahnevaní a znechutení z toho, čo o ňom vyšlo na povrch. Myslíme na jeho rodinu, fanúšikov a priateľov, ktorých zradil, a predovšetkým na obete jeho zločinov," uviedol gitarista Lee Gaze s tým, že po odhalení Watkinsových zločinov nedokáže počúvať albumy Lostprophets. "Sú poškvrnené, pretože on bol hlasom kapely a boli to jeho texty," dodal.

"Deň pred tým, než sa dostali do médií informácie o jeho obvineniach, sme sa dozvedeli, že ho zatkli. V tom momente sme vedeli, že kapela skončila. Na druhý deň ráno sme začali čítať o tom, čo sa pokúsil spáchať. A nedokázali sme uveriť, že bol Ian schopný takých vecí. Až do poslednej sekundy tvrdil, že je nevinný. Zničil život svojej rodine tým, že im dával záblesk nádeje vždy, keď povedal, že je nevinný. Jeho mama tomu verila," vyhlásil basgitarista Stuart Richardson.

Iana Watkinsa zatkli a obvinili v decembri 2012, pričom pôvodne svoju vinu odmietal. K trinástim prípadom sexuálneho zneužitia detí a tiež k pokusu o znásilnenie bábätka sa však priznal až vlani v novembri, no k znásilneniu dieťaťa sa nepriznal. V jeho počítači tiež našli pornografiu s deťmi a zvieratami. Spolu s ním odsúdili na 14 a 17 rokov aj dve nemenované ženy, ktoré mu dovolili spáchať trestný čin na svojich deťoch. Hudobník môže požiadať o podmienečné prepustenie až po tom, ako si odpyká minimálne dve tretiny trestu. Po prepustení na slobodu bude ešte šesť rokov v podmienke.


Zdroj: SITA
Foto: Mark Forrer - Facebook.com/lostprophets


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti