Hlavná stránka

>

Správy

>

Banda bude reprezentovať Slovensko na prestížnom veľtrhu WOMEX 2017

Banda bude reprezentovať Slovensko na prestížnom veľtrhu WOMEX 2017

12.07.2017 - 12:10 | redakcia

Organizátori najväčšieho svetového veľtrhu world music - WOMEX, ktorý sa bude konať v poľskom meste Katovice, oficiálne potvrdili, že na tomto najvýznamnejšom podujatí svojho druhu vystúpi aj skupina zo Slovenska. Bude to skupina Banda, ktorá sa predstaví v rámci pódia nazvaného WOMEX 17 Kato Connections.


Je to veľký úspech v medzinárodnom meradle a túto vysnívanú métu dosiahne len približne 60 vybraných projektov z celého sveta raz za rok. A čo na to hovoria samotní členovia kapely Banda? "Tak konečne je to tu! Priznáme sa, že keď sme sa predminulý rok na WOMEX do Budapešti nedostali, boli sme trochu sklamaní, ale teraz je všetko ako má byť! Tešíme sa na náš koncert, na desiatky iných kapiel a stretnutia so zaujímavými hudobníkmi a ľuďmi z brandže. Čaká nás parádny kapelový výlet," teší sa kapelník Samo Smetana.

Na budapeštianskom vydaní WOMEX-u v roku 2015 reprezentovali Slovensko ako prvá kapela v histórii tohto veľtrhu traja hudobníci z Pacora Tria. Zatiaľčo Stanislav Palúch, Marcel Comendant a Róbert Ragan vystúpili na scéne predstavujúcej hudbu krajín ležiacich pozdĺž Dunaja, Banda sa bude o pódium v Katoviciach deliť s interpretmi z Česka (Marta Topferová s projektom Milokraj), z Nemecka (Haz'Art Trio) a ďalších šiestich krajín.

Viac o programe pódia WOMEX 17 Kato Connections

Príležitosť ukázať sa pred odborníkmi z celého sveta

Za viac ako dvadsať rokov existencie tohto putovného podujatia, ktoré organizuje berlínska firma Piranha Arts, sa WOMEX iba po druhýkrát koná v krajine bývalého východného bloku, tentoraz na juhu Poľska. V dňoch 25. až 29. októbra privítajú Katovice vo svojich koncertných sálach a kluboch stovky účinkujúcich a tisícky delegátov z celého sveta - profesionálov, manažérov, vydavateľov, promotérov, ale aj hudobných publicistov a rozhlasových redaktorov.

Pre skupinu Banda, ktorá v minulosti dvakrát bodovala v najlepšej dvadsiatke rebríčka World Music Charts Europe (s albumami Jedna a hraBanda), či na internetovej stránke Ethnocloud, to však nebude iba "parádny výlet, ale aj príležitosť upozorniť na svoju kvalitnú tvorbu odborníkov a fanúšikov world music z celého sveta. 


Na WOMEX-e v Katoviciach bude tohto roku opäť slovenský výstavný stánok, ktorý záujemcov zoznámi so slovenskou scénou world music, festivalmi a podujatiami, produkciou vydavateľstiev aj s tradičným umením a organizáciami na Slovensku. Organizačné zabezpečenie výstavného stánku, vystúpenia skupiny Banda, ako aj koordináciu slovenských delegátov na veľtrhu riadi platforma World Music from Slovakia (WOMUSK) vďaka podpore Fondu na podporu umenia, Bratislavského samosprávneho kraja, Hudobného fondu, Ars Bratislavensis a SOZA. 

WOMEX sa tento rok koná neďaleko slovenských hraníc preto členovia platformy WOMUSK  všetkým, ktorých táto hudba zaujíma z profesionálneho hľadiska alebo ako fanúšikov, odporúčajú navštíviť tento veľtrh. Vstupenky na koncerty bude možné získať priamo v Katoviciach.


Vypočujte si album hraBanda na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informovala za platformu WOMUSK Ľubica Zajacová Záborská.

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti