Hlavná stránka

>

Správy

>

Zomrel prvý "Ježiš" z broadwayskej inscenácie muzikálu Jesus Christ Superstar

Zomrel prvý "Ježiš" z broadwayskej inscenácie muzikálu Jesus Christ Superstar

12.09.2019 - 15:00 | redakcia

Vo veku 68 rokov zomrel v utorok americký herec a spevák Jeff Fenholt, ktorý ako prvý hral hlavnú úlohu v broadwayskej produkcii muzikálu Jesus Christ Superstar. Neskôr sa stal televíznym kazateľom.


Ako informovala televízia BFM, Jeff Fenholt zomrel päť dní pred svojimi 69. narodeninami. Mŕtveho ho našli v jeho dome v meste Newport Beach v štáte Kalifornia. Jeho smrť sa nevyšetruje ako podozrivá, pretože jeho syn i priatelia potvrdili, že Fenholt mal dlhodobo zdravotné problémy. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Rockovú operu Andrewa Lloyda Webbera a Tima Ricea Jesus Christ Superstar uviedli v javiskovom naštudovaní na Broadwayi prvýkrát v roku 1971. Časopis Time dal vtedy na svoju obálku fotografiu Fenholta s tŕňovou korunou na hlave. Postavu Ježiša hral potom Fenholt vo viac ako 700 predstaveniach v divadle Mark Hellinger Theatre v New Yorku. Neúčinkoval však vo filmovej adaptácii slávneho muzikálu, ktorý uviedli v kinách v roku 1973.


Neskôr Fenholt v rozhovoroch s novinármi priznal, že v dôsledku slávy a stresu sa stal závislým na drogách a alkohole. Dodal, že tieto závislosti dokázal prekonať i vďaka kresťanskému učeniu. Herec napísal aj autobiografiu, v ktorej podrobne hovorí o svojej ceste od roly Krista v muzikáli k službe baptistického kazateľa.

Jeho syn Tristan, ktorý je tiež kazateľom, vo svojom vyhlásení na sociálnej sieti Facebook napísal, že jeho otec nebol dokonalý, ale "poznal dokonalého Spasiteľa a rád zdieľal evanjelium s čo najväčším počtom ľudí". "Jeho hudba a služba sa doslova dotýkali životov stoviek tisícov ľudí," píše sa vo vyhlásení.

Zaujímavosťou je Fenholtovo kontroverzné spojenie s heavymetalovou skupinou Black Sabbath. On sám totiž tvrdil, že v roku 1983 bol niekoľko mesiacov spevákom tejto anglickej skupiny, a jej členov dokonca obviňoval, že mu "ukradli" viacero hudobných motívov, ktoré neskôr použili na albume Seventh Star (1986). Black Sabbath, naopak, vždy popierali Fenholtovo pôsobenie u nich.

Zdroj: TASR
Foto: Friedman-Abeles / The New York Public Library - Nypl.org


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti