Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový album S Láskou pokrstili No Name na trikrát

Nový album S Láskou pokrstili No Name na trikrát

12.10.2015 - 09:00 | redakcia

Skupina No Name krstila dlho očakávaný album S Láskou na trikrát. V Prahe, v Bratislave a v Košiciach sa o to postarali tri významné osobnosti slovenského a českého spoločenského života.


"Chceli sme, aby náš nový album uviedli do života ľudia, ktorí svojim pôsobením ďaleko prevyšujú priestor, v ktorom sa hýbu. A tak v kapele padol návrh pokrstiť album S Láskou 'hlasom' a 'srdcom'," vysvetlil líder skupiny No Name Igor Timko.

V Prahe preto album krstil Róbert Porkert, majiteľ agentúry, ktorá vozí do Prahy zahraničné hviezdy tipu Coldplay, Madonna či Simply Red.

Za bratislavského krstného otca si hudobníci vybrali Dušana Jamricha. "Hlas Dušana Jamricha je jedinečný a nenapodobiteľný. Navyše ak si textári a básnici želajú, aby ich texty aspoň na chvíľu 'ožili', tak pri interpretácii Dušanom Jamrichom sa tak stane určite," dodal líder kapely. Herec s nezamniteľným hlasom recitoval jej texty, ktoré zrazu zneli celkom inak ako sú fanúšikovia zvyknutí. "My sme raz v rozhlase nahrávali spolu reláciu, kde som recitoval ich texty. Oni sami boli prekvapení, pretože možno niektoré texty mysleli v rámci svojho veku a videnia sveta celkom inak, ako som ich podal ja. Zrazu zistili, ako ich môže vnímať starší človek so svojimi skúsenosťami. Už vtedy ma ich texty zaujali. Je to podľa mňa naozaj dobrá poézia. Preto som neváhal a prijal rolu krstného otca. Vážim si ich a mám ich rád," vyznal sa Dušan Jamrich.

V Košiciach legendárny športový komentátor Jozef Jarkovský. Ten sa ako jediný slovenský športový spíker môže pýšiť cenou IIHF- medzinárodnej hokejovej federácie za prínos pre svetový ľadový hokej. "Každý prenos, ktorý vysiela 'Dži dži' je plný napätia a máte pocit, že sedíte priamo na štadióne. Tým že sme často na cestách sme naše najväčšie slovenské športové úspechy prežili vďaka rádiovým prenosom v spoločnosti Jožka Jarkovského. Je srdciar ako hrom, preto padla v spojitosti so 'srdcom' voľba práve na jeho osobu," vysvetlil Igor Timko.


No Name hrá v zostave Igor Timko (spev), Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara), Vilo Gutray (basa) a Zoli Sallai (klávesy). Už pravidelným hosťom albumov skupiny je Martin Gašpar, ktorý hosťuje na basovú gitaru v niekoľkých piesňach. S novým albumom prichádza po štyroch rokoch. "S Láskou" je v poradí ôsmou štúdiovkou oceňovanej kapely. Obsahuje 10 celkom nových piesní a jeden bonus. Autorsky si členovia opäť vystačili sami. Texty však tento raz oproti minulosti písal nielen Igor Timko, ale aj jeho brat Ivan.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. Viac nájdete na www.no-name.sk alebo na facebookovej stránke skupiny.

Foto: Pali Hudák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti