Hlavná stránka

>

Správy

>

Mladá slovenská speváčka Karin Ann vďaka singlu 3AM zaujala aj v zahraničí

Mladá slovenská speváčka Karin Ann vďaka singlu 3AM zaujala aj v zahraničí

12.10.2020 - 08:00 | redakcia

Nová tvár na slovenskej hudobnej scéne, 18-ročná speváčka Karin Ann, aktuálne propaguje svoj nový singel 3AM. Len pár týždňov od jeho vydania s ním zaujala vo viacerých krajinách Európy. Dostala tiež pozvanie vystupovať ako predskokanka na turné úspešnej poľskej speváčky Sanah.


V úvode septembra Karin Ann predstavila skladbu 3AM, ktorá dostala vydarený vizuál z dielne českého filmára Ondřeja Urbanca. Singlová novinka, s ktorou ohlásila vydanie pripravovanej debutovej EP nahrávky, naplánovanej na začiatok budúceho roka, zaujala medzi doterajšími nahrávkami mladej speváčky špeciálne miesto - stala sa totiž jej prvým singlom v angličtine. A hneď sa jej s ňou podarilo rozvíriť hudobné vody aj za hranicami našej krajiny.

Najskôr skladbu nasadilo do rotácií niekoľko českých rádií na čele s Evropou2 a videoklip rotuje tiež česká hudobná TV Óčko. Po Českej republike sa ku Karin dostal pozitívny feedback na nový singel aj z médií v Maďarsku (viď články na weboch noizz.hu, zeneszmagazin.hu a lenduletmagazin.hu) a do tretice videoklip 3AM zaujal dokonca aj nemeckú MTV, ktorá ho zaradila do svojho vysielania.


Za výsledným zvukom skladby 3AM stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami britského speváka a skladateľa Yungbluda. Pod produkciou singla je podpísaný aj Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie tri single speváčky Karin Ann - Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra.

Len pár dní po vydaní singla a klipu oznámila Karin ďalšiu skvelú správu - ako predskokanku svojho turné si ju vybrala úspešná poľská speváčka Sanah. Hudobníčka, vlastným menom Zuzanna Irena Jurczak, vyštudovala hru na husle na Univerzite Fryderyka Chopina vo Varšave a po štúdiu podpísala kontrakt s Magic Records, poľským vydavateľstvom patriacim pod giganta Universal Music. Sólovú kariéru odštartovala v roku 2019 a v roku 2020 už získala tri nominácie na ocenenie Fryderyk Awards, prezývané tiež "poľské Grammy". Okrem toho dostala tento rok tiež nomináciu na prestížne hudobné ocenenie MTV Europe Music Awards.

#NOSORY TOUR speváčky Sanah je už teraz kompletne vypredané, takže Karin Ann sa predstaví v novembri a decembri tohto roka pred plnými koncertnými sálami v ôsmich poľských mestách. "Neviem sa dočkať, bude to moje úplne prvé turné a je pre mňa veľká časť, že si ma vybrala práve speváčka, ktorú úprimne uznávam a rešpektujem," teší sa Karin Ann.


Kto je Karin Ann?

Speváčka Karin Ann sa narodila 10. mája 2002 v Čadci. Odmalička mala veľmi blízko k hudobnému a výtvarnému umeniu. Od 4 do 12 rokov sa venovala krasokorčuľovaniu, popri ktorom trénovala tiež balet a gymnastiku. Od 12 do 14 rokov aktívne trénovala jazdu na koni. Následne presedlala na tanec (disco dance, hip-hop, modern, jazz, balet), ktorý sa stal jej veľkým hobby.

Od detstva sa venovala písaniu básní a keď mala 12 rokov, prišli prvé pokusy o písanie piesní. Prvú kompletnú pieseň napísala ako 14-ročná. Koncom roka 2018 zverejnila svoje prvé dve skladby a v roku 2019 tretiu, vďaka ktorej ju objavil producent Tomi Popovič. Karin Ann momentálne pracuje na svojom debutovom EP, ktoré plánuje vydať vo februári 2021 v českom vydavateľstve BrainZone.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Pavel Brilla


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti