Hlavná stránka

>

Správy

>

Hex vypredal Starú tržnicu a pridáva v Bratislave špeciálny Vianočný koncert

Hex vypredal Starú tržnicu a pridáva v Bratislave špeciálny Vianočný koncert

12.11.2019 - 14:00 | redakcia

Výročný koncert skupiny Hex v bratislavskej Starej tržnici je dva týždne pred konaním vypredaný. Kapela sa preto rozhodla usporiadať aj exkluzívny Vianočný koncert, ktorým fanúšikov poteší 21. decembra v kultovom Štúdiu L+S. Sviatočnú atmosféru doplnia špeciálni hostia.


O tri koncerty, na ktorých skupina Hex oslávi 30 rokov od svojho vzniku a zároveň si uctí svojho nedávno zosnulého lídra a kamaráta Petra "Ďuďa" Dudáka, je od potvrdenia ich konania veľký záujem. Bratislavský koncert, ktorý sa uskutoční už budúci piatok 22. novembra, je beznádejne vypredaný a rýchlo sa míňajú aj lístky na koncerty v Žiline (26.11.) a Košiciach (27.11.).

"Sme nesmierne radi, že už dva týždne pred koncertom v Bratislave hlásime vypredané. A na ostatné dva koncerty zostáva už naozaj iba zopár vstupeniek, takže netreba váhať s ich kúpou. Je to výborný pocit, keď vieš, že to čo robíš, má ohlas a ľudia cítia a vedia, že to, čo robíme, robíme so srdcom," neskrýva radosť basgitarista a zakladajúci člen kapely Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Aj preto sa skupina rozhodla pridať k trojici koncertov Keď sme s vami tour 2019 s podtitulom "Hex 30 - Pre Ďuďa" aj exkluzívny Vianočný koncert v Štúdiu L+S. "Tento rok sme vianočný koncert nemali v pláne, no keďže sme vypredali výročný koncert v takom predstihu, rozhodli sme sa ho nakoniec urobiť. Naši fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na exkluzívnych hostí a nádhernú intímnu atmosféru Štúdia L+S, v ktorom tak radi hrávame. Do predaja sa dostáva iba 200 vstupeniek. Kto bol na našich predchádzajúcich koncertoch v Štúdiu L+S, určite potvrdí, že nám táto sála svedčí," teší sa Yxo.

Hex sa na koncertoch predstaví v novej zostave. Stálych členov, ktorými sú okrem Yxa aj gitarista a textár Martin "Fefe" Žúži a bubeník Tibor "Tybyke" Szabados dopĺňa spevák Peter "Šarkan" Novák, ktorý už minulý rok zaskakoval za Ďuďa, gitarista Laci Tvrdý a trúbkar Peter Letovanec. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový singel Pridaj sa k nám (Keď sme s vami). Pieseň vznikla pri príležitosti 30. výročia kapely a jej text je zložený z názvov skladieb a z častí textov obľúbenej skupiny. Pieseň stihol naspievať Peter "Ďuďo" Dudák ako demonahrávku a chalani ju nedávno dokončili v štúdiu.


Klasický repertoár doplnia o ďalšie pesničky a covery

"Na vianočnom koncerte zahráme klasický repertoár, ktorý určite obohatíme skladbou Vianočný Karol a zopár ďalšími pesničkami. Ktoré to budú, zatiaľ neprezradím, no určite siahneme aj hlbšie do minulosti. A nebudú chýbať ani nejaké covery. Bohužiaľ to bude po prvýkrát po rokoch bez Ďuďa. Ale bude znieť jeho hudba, v ktorej bude v sále prítomný," hovorí Fefe.

Na koncert v adventnom čase si Hex pozvali špeciálnych hostí, ktorých mená prezradia až neskôr. Na najkrajšie sviatky roku sa kapela veľmi teší. "Pri štedrovečernom stole sa stretneme celá rodinka. Tým, že moja dcérka Emmka má už tri roky, bude vnímať tento sviatok intenzívnejšie, aj vďaka tomu, že s nami tento večer strávi aj moja staršia dcéra Hanka. Ja klasicky uvarím kapustnicu, ktorú začínam pripravovať už 22. decembra a naša mamina Anička spolu s dievčatami nachystajú všetko ostatné. Teším sa na oddych a na spoločný čas s mojou utešenou rodinkou," prezrádza Yxo.

"Vianoce mám veľmi rád, ich atmosféru, vôňu a dokonca aj ten zhon. Ako dieťa som bol veľmi nedočkavý a pátral som po darčekoch. Našťastie som nikdy nenašiel všetky. Dnes beriem samozrejme sviatky s väčším nadhľadom. Štedrý večer trávim v kruhu svojich najbližších. Po rozbalení darčekov pravidelne chodíme k švagrovcom, kde sa zíde celá rodina a oslavujeme niekedy až do rána," uzatvára Fefe.

Koncerty skupiny Hex:

22. 11. - Bratislava, Stará Tržnica - vypredané
26. 11. - Žilina, Dom Odborov - predpredaj
27. 11. - Košice, Historická radnica - predpredaj

21. 12. - Vianočný Hex a hostia - Bratislava, Štúdio L+S - predpredaj

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Viac informácií o skupine nájdete na oficiálnych stránkach Hex.sk a Facebook.com/HEXOFFICIAL.

Foto: Petra Rapčanová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti